Oremus Sierpień 2022 | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Nowość
Oremus Sierpień 2022

Oremus Sierpień 2022

Teksty liturgii Mszy Świętej
czasopismo
wydawca: 
Wydawnictwo Promic

Nota o czasopiśmie

W sierpniowym numerze miesięcznika „Oremus”:

  • czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
  • wprowadzenia liturgiczne, których autorką jest Anna M. Faszczowa, teolog-dogmatyk, animatorka chóru Angelus w Horyńcu-Zdroju;
  • rozważania przygotowane przez Jarosława Klimczyka CRL, wychowawcę kleryków i nowicjuszy w Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich w Gietrzwałdzie;
  • modlitwy wiernych, które napisały siostry karmelitanki z Łasina;
  • kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Rafał Maciejewski, śpiewak, pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi, kantor łódzkiego klasztoru oo. dominikanów, prowadzący warsztaty muzyki liturgicznej w Polsce, odpowiada na pytanie: „Podczas pieszych pielgrzymek – zarówno w drodze, jak i w trakcie sprawowanych liturgii – niekiedy pojawiają się piosenki, których melodie pochodzą z hitów świata popkultury, a słowa (często w oryginale niestosowne czy promujące niechrześcijańskie wartości) zamieniono na pobożny tekst. Czy taka praktyka jest właściwa?”.
  • propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta, przygotowane przez Adama Kowalskiego, organistę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce.

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC pisze o tym, „dlaczego dobrze jest modlić się liturgią godzin”. Stałe obcowanie – dzięki liturgii godzin – ze słowem Bożym sprawia, że może ono odżywać „w różnych życiowych sytuacjach jako słowo Boże adekwatne do danej okoliczności”. Liturgia godzin – zaznacza autor – „uczy harmonii różnych wymiarów modlitwy: uwielbienia Boga, dziękczynienia, przebłagania i prośby”. Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 117, którym modlimy się w dwudziestą pierwszą niedzielę zwykłą. Jest on „prostym wezwaniem do uwielbienia Boga skierowanym do narodów i wszystkich ludów ziemi”, a otwartość na narody pogańskie sprawia, że „bywa nazywany psalmem misyjnym, modlitwą i tęsknotą misjonarzy”. Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, omawia obraz „Jan Chrzciciel, Anioł Pustyni” (ikona rosyjska).

Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2022
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
208
Wymiary: 
110x160 mm
Waga: 
0.15 kg
ISSN: 
1234-1762
7,80 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy