Oremus Sierpień 2022 | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Oremus Sierpień 2022

Oremus Sierpień 2022

Teksty liturgii Mszy Świętej
czasopismo
wydawca: 
Wydawnictwo Promic

Nota o czasopiśmie

W sierpniowym numerze miesięcznika „Oremus”:

  • czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
  • wprowadzenia liturgiczne, których autorką jest Anna M. Faszczowa, teolog-dogmatyk, animatorka chóru Angelus w Horyńcu-Zdroju;
  • rozważania przygotowane przez Jarosława Klimczyka CRL, wychowawcę kleryków i nowicjuszy w Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich w Gietrzwałdzie;
  • modlitwy wiernych, które napisały siostry karmelitanki z Łasina;
  • kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Rafał Maciejewski, śpiewak, pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi, kantor łódzkiego klasztoru oo. dominikanów, prowadzący warsztaty muzyki liturgicznej w Polsce, odpowiada na pytanie: „Podczas pieszych pielgrzymek – zarówno w drodze, jak i w trakcie sprawowanych liturgii – niekiedy pojawiają się piosenki, których melodie pochodzą z hitów świata popkultury, a słowa (często w oryginale niestosowne czy promujące niechrześcijańskie wartości) zamieniono na pobożny tekst. Czy taka praktyka jest właściwa?”.
  • propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta, przygotowane przez Adama Kowalskiego, organistę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce.

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC pisze o tym, „dlaczego dobrze jest modlić się liturgią godzin”. Stałe obcowanie – dzięki liturgii godzin – ze słowem Bożym sprawia, że może ono odżywać „w różnych życiowych sytuacjach jako słowo Boże adekwatne do danej okoliczności”. Liturgia godzin – zaznacza autor – „uczy harmonii różnych wymiarów modlitwy: uwielbienia Boga, dziękczynienia, przebłagania i prośby”. Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 117, którym modlimy się w dwudziestą pierwszą niedzielę zwykłą. Jest on „prostym wezwaniem do uwielbienia Boga skierowanym do narodów i wszystkich ludów ziemi”, a otwartość na narody pogańskie sprawia, że „bywa nazywany psalmem misyjnym, modlitwą i tęsknotą misjonarzy”. Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, omawia obraz „Jan Chrzciciel, Anioł Pustyni” (ikona rosyjska).

Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2022
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
208
Wymiary: 
110x160 mm
Waga: 
0.15 kg
ISSN: 
1234-1762
7,80 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 99 zł

Powiadom mnie o dostępności

powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy