Oremus Maj 2021 | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Oremus Maj 2021

Oremus Maj 2021

Teksty liturgii Mszy Świętej
czasopismo
wydawca: 
Wydawnictwo Promic

Nota o książce

W majowym numerze miesięcznika „Oremus”:

  • czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
  • wprowadzenia liturgiczne i rozważania, które napisał Maciej Zachara MIC, liturgista, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Marianów w Lublinie, stały współpracownik „Oremus”, autor m.in. książek: „Msza święta. Liturgiczne ABC” i „Krótka historia Mszału Rzymskiego”;
  • modlitwy wiernych; przygotowała je s. Maria Łatka FMM, franciszkanka misjonarka Maryi, z Zakopanego; wstęp do okresu zwykłego (2) napisany przez ks. Tomasza Gwizdka, prezbitera diecezji świdnickiej, wikariusza w parafii katedralnej w Świdnicy, doktoranta w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II;
  • kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Anna M. Faszczowa, teolog-dogmatyk, animatorka chóru Angelus w Horyńcu-Zdroju, ustosunkowuje się do kwestii: „Warsztaty muzyki liturgicznej. Jak zorganizować?”.
  • propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta, przygotowane przez Adama Kowalskiego, organistę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce.

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC pisze o oficjum typu monastycznego, jakie – prócz oficjum katedralnego – istniało w IV wieku. Było ono „bardzo proste i pozbawione jakiegokolwiek rozbudowanego ceremoniału”. Jego rolą „było jedynie podtrzymanie ducha modlitwy nieustającej, który miał charakteryzować całe życie mnicha”.

Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 149, którym możemy modlić się podczas jutrzni w każde liturgiczne święto i uroczystość; w maju w liturgii Mszy świętej psalmem tym modlimy się dwukrotnie. „Tym, co przepełnia ten psalm – zauważa ks. M. Kozak MIC – a czego tak często brakuje w naszym życiu i modlitwie, jest radowanie się Bogiem”.

Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, omawia obraz „Zesłanie Ducha Świętego” (Taddeo Gaddi).

Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej. Publikujemy też, jak zwykle w maju, Litanię loretańską do Najświętszej Maryi Panny.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2021
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
224
Wymiary: 
110x160 mm
Waga: 
0.14 kg
7,20 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom mnie o dostępności

Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy