Oremus Maj 2021 | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Oremus Maj 2021

Oremus Maj 2021

Teksty liturgii Mszy Świętej
czasopismo

Nota o książce

W majowym numerze miesięcznika „Oremus”:

  • czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
  • wprowadzenia liturgiczne i rozważania, które napisał Maciej Zachara MIC, liturgista, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Marianów w Lublinie, stały współpracownik „Oremus”, autor m.in. książek: „Msza święta. Liturgiczne ABC” i „Krótka historia Mszału Rzymskiego”;
  • modlitwy wiernych; przygotowała je s. Maria Łatka FMM, franciszkanka misjonarka Maryi, z Zakopanego; wstęp do okresu zwykłego (2) napisany przez ks. Tomasza Gwizdka, prezbitera diecezji świdnickiej, wikariusza w parafii katedralnej w Świdnicy, doktoranta w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II;
  • kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Anna M. Faszczowa, teolog-dogmatyk, animatorka chóru Angelus w Horyńcu-Zdroju, ustosunkowuje się do kwestii: „Warsztaty muzyki liturgicznej. Jak zorganizować?”.
  • propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta, przygotowane przez Adama Kowalskiego, organistę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce.

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC pisze o oficjum typu monastycznego, jakie – prócz oficjum katedralnego – istniało w IV wieku. Było ono „bardzo proste i pozbawione jakiegokolwiek rozbudowanego ceremoniału”. Jego rolą „było jedynie podtrzymanie ducha modlitwy nieustającej, który miał charakteryzować całe życie mnicha”.

Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 149, którym możemy modlić się podczas jutrzni w każde liturgiczne święto i uroczystość; w maju w liturgii Mszy świętej psalmem tym modlimy się dwukrotnie. „Tym, co przepełnia ten psalm – zauważa ks. M. Kozak MIC – a czego tak często brakuje w naszym życiu i modlitwie, jest radowanie się Bogiem”.

Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, omawia obraz „Zesłanie Ducha Świętego” (Taddeo Gaddi).

Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej. Publikujemy też, jak zwykle w maju, Litanię loretańską do Najświętszej Maryi Panny.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2021
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
224
Wymiary: 
110x160 mm
Waga: 
0.14 kg
7,20 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa od 25 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom mnie o dostępności

powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy