Oremus Grudzień 2020 | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Oremus Grudzień 2020

Oremus Grudzień 2020

Teksty liturgii Mszy Świętej
czasopismo
wydawca: 
Wydawnictwo Promic

Nota o czasopiśmie

W grudniowym numerze miesięcznika „Oremus”:

  • czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
  • wprowadzenia liturgiczne i rozważania, które napisał Piotr Szyrszeń SDS, rekolekcjonista, kierownik duchowy z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie;
  • modlitwy wiernych przygotowane przez siostry anuncjatki z Grąblina;
  • wprowadzenie do okresu Narodzenia Pańskiego, którego autorem jest ks. Tomasz Gwizdek, prezbiter diecezji świdnickiej, wikariusz w parafii katedralnej w Świdnicy, doktorant w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II;
  • kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Ks. Bartosz Szoplik, iturgista z Warszawy, ustosunkowuje się do kwestii: Moja przyjaciółka w poniedziałek w oktawie Wielkanocy trafiła w parafii na Mszę i nabożeństwo do św. Rity. Bardzo przeżyła to, że nie trafiła na Wielkanoc... Co ma zrobić wierny, gdy natknie się w taki dzień na Mszę wotywną? Wyjść? Zostać? A potem przyjść na kolejną Mszę świętą, celebrowaną jak należy? (1)
  • propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta, przygotowane przez Adama Kowalskiego, organistę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce.

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC podejmuje temat modlitwy w Nowym Testamencie. „Pisma Nowego Testamentu – zaznacza autor – bardzo oszczędnie informują nas co do formy praktykowanej przez chrześcijan modlitwy”, można jednak w niej dostrzec zarówno spontaniczność, jak i stosowanie ustalonych formuł i kompozycji, w tym hymnów.

Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 147, którego pierwsza część pojawia się w sobotę pierwszego tygodnia Adwentu. Psalm ten pulsuje radością „wygnańców, którzy wrócili do domu”. Tę samą radość – zauważa M. Kozak MIC – wyśpiewała Maryja w Magnificat. Tak się dzieje, gdy człowiek pokorny doświadcza potężnego działania Zbawiciela.

Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, omawia obraz Bartolo di Fredi „Narodzenie Pańskie i adoracja pasterzy”.

Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej a także formularze Mszy o Najświętszej Maryi Panny w Adwencie oraz w okresie Narodzenia Pańskiego. 

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2020
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
208
Wymiary: 
110x160 mm
Waga: 
0.13 kg
7,20 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt chwilowo niedostępny
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl