Ocalenie od zła w filozofii Platona | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Ocalenie od zła w filozofii Platona

Ocalenie od zła w filozofii Platona

ebook
Jadwiga Skrzypek-Faluszczak
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Filozofia Platona oprócz wątków ontologicznych i metafizycznych jest refleksją nad człowiekiem, jego życiem i wiedzą, jaką posiada o tym życiu. To refleksja nad dobrem, ze względu na które człowiek działa i do którego dąży. Podstawą platońskiej etyki jest umiejętność odróżniania pozorów dobra od jego prawdziwej postaci. Dlatego Platon kieruje naszą uwagę na duszę, która dzięki rozumowi jest nieocenionym bogactwem człowieka.
Przedmiotem niniejszej pracy jest zagadnienie ocalenia duszy ludzkiej od zła. Platońskie pojęcie filozofii, zdaniem autorki, mieści w sobie aspekt soteriologiczny - jedynym środkiem wybawiającym duszę z mocy zła jest filozofia. Teza ta stanowi klucz do rozumienia platońskiej etyki i zagadnień z nią związanych.

W opracowaniach na temat Platona wiele uwagi poświęca się hipotezie upadku dusz rozumnych ze świata idei i ich wejścia w ciała, jakby za karę. Autorka tej książki skupia się na tym, co potem, czyli na możliwościach i warunkach powrotu duszy do świata idei, wyzwolenia się z materii i ponownego osiągnięcia szczęścia. Można powiedzieć, że jest to jakby zarys platońskiej teologii czy filozofii zbawienia.prof. dr hab. Henryk Pietras SJ

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2010
Liczba stron: 
264 (pdf)
ISBN: 
978-83-7767-444-4
Licencja typu: 
Plik
29,97 zł
cena det. za
plik
Kupując otrzymujesz format: 
PDF
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy