Nota o książce
Treść książki jest owocem dyskusji zainicjowanej przez Katedrę Psychologii Ogólnej KUL (do której włączyli się naukowcy z innych ośrodków), zmierzającej do określenia stanowiska współczesnej psychologii wobec problematyki "normy", m.in. jako wyraz potrzeby formalnego określenia autorytatywnych zasad kodeksu etyki zawodu psychologa jako badacza naukowego i praktyka.
Z drugiej strony, w świecie narastających konfliktów i dylematów moralnych związanych z "rozproszeniem norm", wzrasta potrzeba pierwotnej więzi człowieka z przyrodą, potrzeba jej sakralizacji oraz potrzeba integracji biologicznych i psychicznych struktur osobowości z wyższymi, duchowymi jej wymiarami. Problematyka normy pojawia się zatem w psychologii nie tylko w sytuacji intepretacji funkcji statystycznych wyznaczników "tendencji centralnych" w rozkładach danych empirycznych, ale także wówczas, gdy formułuje się postulaty respektowania wymogów podstawowych wyznaczników jakości życia ludzkiego, standardów wartościowania i "normowania" działalności indywidualnej i społecznej.
Lektura tekstów zamieszczonych w publiakcji może spotkać się z zainteresowaniem nie tylko psychologów, ale również etyków i pedagogów, teoretyków i praktyków.
Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.