Niewiasta z Ap 12 jako obraz Kościoła pielgrzymującego i prześladowanego | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Niewiasta z Ap 12 jako obraz Kościoła pielgrzymującego i prześladowanego

Niewiasta z Ap 12 jako obraz Kościoła pielgrzymującego i prześladowanego

książka
Barbara Barylak
Niewiasta z Ap 12 jako obraz Kościoła pielgrzymującego i prześladowanego

Nota o książce

Jest to nie tylko oparta na najnowszych światowych badaniach monografia na temat najbardziej tajemniczej i intrygującej księgi Biblii – Apokalipsy Świętego Jana, lecz także wspaniała lektura duchowa biblijnego tekstu odzwierciedlającego życie wspólnoty Kościoła w warunkach prześladowań.

Choć Kościół dotarł już w swojej pielgrzymce do XXI wieku, to jednak jego kondycja i status w świecie nie uległy zmianie – Mistyczne Ciało Chrystusa jest nadal prześladowane w tylu zakątkach świata. Autorka książki pokazuje, że cierpienie i walka Ludu Bożego ze złem jest nieodłącznym elementem każdego etapu historii zbawienia. Zwycięstwo Mesjasza – Syna Niewiasty z Ap 12 już się jednak dokonało raz na zawsze, dlatego chrześcijanin niezależnie od tego w jak trudnych okolicznościach przyszło mu żyć, nie powinien nigdy tracić z oczu nadziei zbawienia.

ks. prof. dr hab. Janusz Kręcidło MS UKSW w Warszawie

Niewiasta z Ap 12 przedstawia wizję Kościoła pielgrzymującego i prześladowanego na przestrzeni wieków. Kościół ten ukazany jest jednak w perspektywie eschatologicznej, w kontekście zwycięstwa Baranka (Ap 12,9-10), stąd jego cierpienia złączone z tajemnicą Krzyża i Zmartwychwstania Chrystusa mają również wymiar paschalny, oczyszczający i przemieniający.

Z tych powodów dramatyczne losy Kościoła, choć nie są lekturą łatwą, emanują jednak nadzieją prawdziwą i pewną. Chrystus bowiem już udowodnił, że miłość jest silniejsza od zła, grzechu i śmierci. Dzięki paschalnemu zwycięstwu Jezusa, z Jego chwalebnych Ran w rany cierpiącego Kościoła wlewa się Duch Święty, niosąc pokój i przebaczenie, przemieniając ból w narzędzie miłości i miłosierdzia.

Barbara Barylak

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2022
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
520
Wymiary: 
150x210 mm
Waga: 
0.73 kg
ISBN: 
978-83-66779-48-8
49,90 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy