Na skrzyżowaniu dróg | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Na skrzyżowaniu dróg / Outlet

Na skrzyżowaniu dróg

O mediach, sztucznym zapłodnieniu in vitro i związkach nieformalnych
książka
ks. Janusz Mastalski, ks. Bogusław Mielec
wydawca: 
Wydawnictwo św. Stanisława BM

Nota o książce

W książce tej prezentowane są teksty wyrastające z chrześcijańskiego humanizmu. Jest on "mocną" myślą, którą wyraża teza, że istnieją "obiektywne wartości moralne zdolne zjednoczyć ludzi i przynieść im pokój i dobro". I ta aksjologiczna perspektywa, racjonalna i religijna zarazem, winna być podstawą moralnego wychowania, określając jako cel, metodę czy konkretne postawy i sposoby. Nie wolno bowiem rezygnować z poszukiwań nowych inspiracji, których kontekstami są religia i kultura. Wiedzieli o tym już starożytni Grecy, twórcy paidei, wyraźnego ideału człowieczeństwa, do którego zmierzały ich wysiłki wychowawcze. 

Wiedzieli o tym i wiedzą nadal chrześcijanie, wyznawcy wielkich religii świata, ludzi nauki i kultury. Wszyscy bowiem żyjemy poszukując sensu i metod jego przekazywania następnym pokoleniom: "Pytania o sens człowieka i sens Wszechświata są ze sobą ściśle związane. Właściwie stanowią one jedno wielkie pytanie. Człowiek jest genetycznie związany ze Wszechświatem. Jeżeli Wszechświat ma sens, to sens ten prawdopodobnie obejmuje także człowieka, ponieważ człowiek jest częścią, więcej - elementem struktury Wszechświata. A czy mógłby istnieć człowiek obdarzony sensem w bezsensownym Wszechświecie?". 

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2011
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
200
Wymiary: 
140x205 mm
Waga: 
0.31 kg
ISBN: 
978-83-7422-407-9
Autor
ks. Janusz Mastalskiks. Bogusław Mielec

Tytuły tych samych autorów

20,00 zł
taniej 20%
25,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztexod 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy