Moralność katolicka | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Moralność katolicka

Moralność katolicka

Przewodnik dla początkujących według nauczania św. Jana Pawła II
książka
ks. Tadeusz Zadykowicz
wydawca: 
Wydawnictwo KUL

Nota o książce

Książka jest syntezą nauczania moralnego Kościoła katolickiego. Obejmuje dziesięć jednostek tematycznych odnoszących się do kwestii antropologicznych, zasad życia społecznego, wizji małżeństwa i rodziny, eklezjalnego charakteru moralności katolika i jej rysu maryjnego oraz katolickiej wizji wolności, a także stosunku do życia, wyobraźni miłosierdzia, szczególnej roli młodości jako czasu dojrzewania do wartości oraz troski o ziemską ojczyznę. Wszystkie te kwestie zostały przedstawione z perspektywy katolickiej, w świetle doktrynalnego dziedzictwa św. Jana Pawła II oraz świadectwa jego życia.

Autor realizuje dwa równorzędne, komplementarne względem siebie cele: zapoznaje czytelnika z katolicką wizją świata, człowieka i jego relacji do Boga oraz innych osób, a także z nauczaniem św. Jana Pawła II na te tematy. Książka obejmuje tym samym dwie warstwy narracyjne. Pierwsza z nich to kompletna dla „początkujących” prezentacja kwestii moralnych, programu życia osobistego i społecznego w kontekście współczesnych wyzwań i w konfrontacji ze współczesnymi problemami i dylematami moralnymi. Drugą warstwą są przypisy, które wraz z zawartymi w nich odniesieniami do konkretnych wypowiedzi Jana Pawła II, stanowią poszerzenie treści omawianych w tekście zasadniczym.

Książka może więc być uznana z jednej strony za prezentację moralności katolickiej, za swoiste kompendium, swego rodzaju wprowadzenie i pomoc w poznawaniu nauczania moralnego Kościoła, za całościową i spójną opowieść o dylematach moralnych współczesnego człowieka, a z drugiej – za przystępny przewodnik po duchowym dziedzictwie św. Jana Pawła II i jego odpowiedziach na dzisiejsze dylematy. Jest to zatem naukowy namysł nad moralnością adekwatną do problemów współczesności. Namysł ten jest przedstawiony w formie przystępnej. Opracowanie jest też w miarę krótkie, a dodatkowo uzupełnione o słownik podstawowych terminów teologicznych, jest przewodnikiem po zagadnieniach z zakresu teologii moralnej dla przeciętnego odbiorcy.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2023
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
144
Wymiary: 
150x210 mm
Waga: 
0.39 kg
ISBN: 
978-83-8288-090-8
39,90 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w poniedziałek
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy