Miłość Mądrości Przedwiecznej | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Miłość Mądrości Przedwiecznej

Miłość Mądrości Przedwiecznej

książka
św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
tłumacz: 
Aleksandra Frej
wydawca: 
Wydawnictwo Promic

Nota o książce

Traktat chrystologiczny skupiający się głównie na takich wątkach jak: istota i wcielenie Mądrości Przedwiecznej, jej obecność i działanie w świecie i ludzkim życiu, a wreszcie jej rola zbawcza.

Bezcenna lektura dla pogłębienia duchowości, dla szukających wybitnych komentarzy do Biblii i pism ojców Kościoła, a wreszcie lepszego pojęcia tajemnic Trójcy Świętej i Matki Bożej, ze szczególnym uwzględnieniem odkupienia, które dokonuje się za sprawą Chrystusa, wcielonej Mądrości Bożej. Dzieło św. Ludwika Marii zawiera też esencjonalną wiedzę praktyczną – czytelne drogowskazy dla każdego, kto pragnie świadomie postępować drogą wiary ku duchowej jedności z Bogiem.

„Salomon swoim słowem zaświadcza, że dokonuje wiernego i dokładnego opisu Mądrości i ani pożądliwość, ani pycha, które są przeciwieństwem miłości, nie przeszkodzą mu w przekazaniu wiedzy, jaka została mu dana z Nieba, tak, iż nie obawia się on, że inni bądź mu dorównają, bądź przewyższą go w poznaniu. Na przykładzie tego wielkiego męża wyjaśnię po prostu, czym jest Mądrość przed Wcieleniem, we Wcieleniu i po Wcieleniu oraz jakie są metody jej zdobycia i zachowania. Nie posiadając jednak obfitości poznania i światła Salomona, muszę się lękać nie tyle pożądliwości czy pychy, ile mojej własnej niedoskonałości i niewiedzy, które – Czytelniku – bądź łaskaw miłosiernie znieść i wybaczyć." (Uwagi autora, 7.3)

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2017
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
224
Wymiary: 
105x165 mm
Waga: 
0.25 kg
ISBN: 
978-83-7502-523-1
Autor
św. Ludwik Grignon de Montfort
Tłumacz
Aleksandra Frej

Tytuły tych samych autorów

19,90 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy