Miesiąc ze św. Józefem – rozmyślania praktyczne | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Miesiąc ze św. Józefem – rozmyślania praktyczne

Miesiąc ze św. Józefem – rozmyślania praktyczne

książka
Adolf Baudon
Miesiąc ze św. Józefem – rozmyślania praktyczne

Nota o książce

Święty Józefie, przeczysty oblubieńcze Najświętszej Maryi Panny, piastunie Boskiego Dzieciątka Jezus, oto na cześć Twoją ja, jeden ze sług Twoich, poświęcam to pisemko. Żywot Twój był ubogi i ukryty, skromny i prosty. W tych cnotach – tak małych w oczach świata, a tak wielkich w oczach Boga – pragnę siebie kształcić i pragnę, aby się w nich ćwiczyli całym sercem czytelnicy moi.

Próżność, miłość pozorów, żądza rozkoszy i zbytku za dni naszych świat opanowały, a nawet i samych chrześcijan. Oni, którzy być powinni solą tej ziemi, oddają się – przeciwnie – bez wyrzutów sumienia wszelkim wyuzdaniom wieku, wszelkim wymysłom pychy, wszelkim zaciętym walkom miłości własnej.

O, bądź ich wzorem, Ty, wielki, święty, żyjący przykładzie cnót wewnętrznych i niezgłębionych. Uproś Boga, który Ci niczego nie odmawia, aby wzruszył ich serca i umysły oświecił. Uproś też, aby raczył pobłogosławić tę – jedynie na chwałę Jego świętego imienia napisaną – książeczkę i mnie, jej autora, iżbym pozostał zawsze tak skromny i ukryty, jaki Ty byłeś w ubogim domku nazaretańskim.

Tobie ofiaruję niniejsze rozmyślania praktyczne. Spraw, aby zasługiwały na tę nazwę, aby były pełne gruntownych myśli, płodne w rzeczywiste skutki pobożności i aby po ich przeczytaniu, podczas poświęconego Tobie miesiąca, wierni słudzy Twoi stali się gorliwszymi czcicielami Jezusa Chrystusa i Jego Boskiego Ojca.

Tekst wg wydania: Drukarnia Jana Jaworskiego, Warszawa 1871. Tytuł oryginalny: „Rozmyślania praktyczne na miesiąc świętego Józefa” Dokonano niezbędnych korekt w zakresie ortografii, pisowni łącznej i rozłącznej, pisowni małą i wielką literą. Nieliczne wyrazy, obecnie nieużywane, uwspółcześniono.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2022
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
214
Wymiary: 
115x180 mm
Waga: 
0.21 kg
ISBN: 
978-83-67415-39-2
36,00 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w dniu jutrzejszym
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy