Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Metafizyka od Platona do Hegla

książka
Disse Jörg
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o książce

Książka stanowi bardzo pożyteczny przewodnik po europejskiej filozofii, której metafizyka jest najważniejszą częścią. Zainteresuje ona z pewnością studentów filozofii i teologii, ale także może przyciągnąć uwagę zwykłych czytelników, dla których słowo "metafizyka" brzmi może egzotycznie. Ich też zaintryguje pytanie, co takiego kryje się w filozoficznych dociekaniach, że poświęcały się im jedne z najtęższych umysłów w dziejach europejskiej kultury.

Metafizyka od Platona do Hegla jest owocem wieloletniej pracy dydaktycznej J. Disse, wykładowcy filozofii na Wydziale Teologicznym w Lucernie. Jako swoisty przewodnik po europejskiej filozofii, której - jego zdaniem - metafizyka jest najważniejszą częścią, wprowadza czytelnika w dzieje tej dyscypliny filozoficznej, starając się odpowiedzieć na pytania, co to jest metafizyka, czy można się bez niej obejść i dlaczego od XIX w. popadła w niełaskę?
Jörg Disse skupiając się na rzeczowym i obszernym przedstawieniu poglądów dziewięciu najwybitniejszych, według niego, filozofów europejskich od czasów starożytnych po nowożytne, ukazał ze znawstwem jej kluczowe zagadnienia i procesy na przestrzeni wieków
.
Metafizyka od Platona do Hegla zainteresuje nie tylko studentów filozofii i teologii, ale może przyciągnąć uwagę wszystkich, zaintrygowanych pytaniem: co kryje się w metafizycznych dociekaniach, że poświęcały się im najtęższe umysły w dziejach europejskiej kultury.
Ks. prof. dr hab. Stanisław Ziemiański SJ

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2004
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
328
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.5 kg
ISBN: 
83-7318-309-4
Seria wydawnicza: 
Myśl Filozoficzna
Autor
Jörg Disse
18,00 zł
taniej 60%
45,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 50 zł0 zł
poczta priorytetowaod 6.90 zł
paczkomaty InPostod 6.90 zł
stacje ORLENod 6.50 zł
odbiór w punkcieod 6.50 zł
kurierod 10.90 zł
wyślij jako prezentod 10.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl