Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł

Pokaż tylko produkty WAM

Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Metafizyka od Platona do Hegla

książka
Disse Jörg
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o książce

Książka stanowi bardzo pożyteczny przewodnik po europejskiej filozofii, której metafizyka jest najważniejszą częścią. Zainteresuje ona z pewnością studentów filozofii i teologii, ale także może przyciągnąć uwagę zwykłych czytelników, dla których słowo "metafizyka" brzmi może egzotycznie. Ich też zaintryguje pytanie, co takiego kryje się w filozoficznych dociekaniach, że poświęcały się im jedne z najtęższych umysłów w dziejach europejskiej kultury.

Metafizyka od Platona do Hegla jest owocem wieloletniej pracy dydaktycznej J. Disse, wykładowcy filozofii na Wydziale Teologicznym w Lucernie. Jako swoisty przewodnik po europejskiej filozofii, której - jego zdaniem - metafizyka jest najważniejszą częścią, wprowadza czytelnika w dzieje tej dyscypliny filozoficznej, starając się odpowiedzieć na pytania, co to jest metafizyka, czy można się bez niej obejść i dlaczego od XIX w. popadła w niełaskę?
Jörg Disse skupiając się na rzeczowym i obszernym przedstawieniu poglądów dziewięciu najwybitniejszych, według niego, filozofów europejskich od czasów starożytnych po nowożytne, ukazał ze znawstwem jej kluczowe zagadnienia i procesy na przestrzeni wieków
.
Metafizyka od Platona do Hegla zainteresuje nie tylko studentów filozofii i teologii, ale może przyciągnąć uwagę wszystkich, zaintrygowanych pytaniem: co kryje się w metafizycznych dociekaniach, że poświęcały się im najtęższe umysły w dziejach europejskiej kultury.
Ks. prof. dr hab. Stanisław Ziemiański SJ

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2004
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
328
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.5 kg
ISBN: 
83-7318-309-4
Seria wydawnicza: 
Myśl Filozoficzna
Autor
Jörg Disse
18,00 zł
taniej 60%
45,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt chwilowo niedostępny
Koszty dostawy
powyżej 50 zł0 zł
poczta priorytetowaod 6.90 zł
paczkomaty InPostod 6.90 zł
stacje ORLENod 6.50 zł
odbiór w punkcieod 6.50 zł
kurierod 10.90 zł
wyślij jako prezentod 10.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl