Manreza 2/2024 | wydawnictwowam.pl
Darmowa dostawa od 45 zł Mando.pl » Katechizmy »
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Manreza 2/2024

Manreza 2/2024

Postaw na Boga
czasopismo
Marek Kruszyński SJ (red. nacz.)

Nota o czasopiśmie

Pismo poświęcone duchowości ignacjańskiej

W tym numerze: 

Nie jesteście z tego świata / Marek Kruszyński SJ

Wybierać sercem / Piotr Aszyk SJ

Słyszymy w życiu wiele na temat Boga, to jednak nie to samo co słyszeć Boga lub doświadczać Jego obecności. Jaką podążać drogą, aby spotkać Boga takim, jaki jest?

W pułapce wyobrażeń / Grzegorz Lojtek SJ

Każdy z nas nosi w sobie jakiś obraz Boga, który ukształtował się na przestrzeni lat. Lecz takie wyobrażenia Boga mogą stać się przyczyną wielu problemów w życiu duchowym. Zbytnie przywiązanie do własnego obrazu Boga sprawia, że nie jesteśmy w stanie poznać, jaki On jest naprawdę.

Poszukiwanie wolności, aby dobrze wybierać / Paweł Kowalski SJ

Człowiek nie osiąga wolności w wyniku ascetycznych ćwiczeń, lecz jest ona owocem współpracy z Bożą życzliwością. Dlatego serce człowieka będzie tylko wtedy wolne, gdy będzie w nim pragnienie życia z Jezusem.

„Pójdź za mną”. Co znaczy wybrać Jezusa? / Tomasz Oleniacz SJ

Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji dobrze jest zdać sobie sprawę z tego, według jakich kryteriów albo wedle jakiego wzorca chcę je podejmować. Dlatego trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, z jakim Jezusem się identyfikuję i jakiego Jezusa wybieram i pragnę naśladować.

Jeśli ziarno nie obumrze / Piotr Stanowski SJ

Karol de Foucauld – święty, który chciał być bratem dla wszystkich: chrześcijan i muzułmanów, ginie samotnie zastrzelony na pustyni. Czy jego ofiarne życie i śmierć miały sens i czy mogą się stać dla nas inspiracją w wypełnianiu naszego powołania do życia w wierze?

Zejść do serca / Paweł Szpyrka SJ

Serce wydaje się najważniejszym ośrodkiem nie tylko emocji, uczuć, nastrojów i namiętności, ale także myśli i woli. Człowiek nie tylko czuje, ale także myśli i wybiera sercem. W swoim sercu może spotkać Boga i dlatego w nim musi się dokonać nawrócenie.

Trzy rodzaje pokory według św. Ignacego Loyoli / Marek Kruszyński SJ

Pokora, miłość i służba Boskiemu Majestatowi są wyrazem miłości człowieka do Chrystusa. Dlatego mówiąc o trzech rodzajach pokory, możemy rozumieć je również jako trzy stopnie miłości.

Kiedy człowiek może cierpieć i kochać / Józef Augustyn SJ

Tylko wielka miłość do Jezusa, która jest darem i łaską Ojca, może nas pobudzić do naśladowania Go w tym, co dla natury ludzkiej jest najtrudniejsze: znoszenia krzywd, zniewag i ubóstwa.

Być w Kościele do końca / Bogusław Steczek SJ

Być uczniem Jezusa to znaczy pójść za Nim, utożsamić się z Nim i z Jego misją. To znaczy również uczestniczyć w życiu Jego Kościoła, utożsamiać się z Kościołem, przyznawać się do Kościoła i poczuwać się do odpowiedzialności za Kościół.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2024
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
102
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.18 kg
ISSN: 
2658-0462

Tytuły tych samych autorów

13,00 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w poniedziałek
Darmowa dostawa od 45 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy