Małżeństwo i rodzina wobec współczesnych wyzwań | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Małżeństwo i rodzina wobec współczesnych wyzwań / Outlet

Małżeństwo i rodzina wobec współczesnych wyzwań

książka
ks. Stanisław Tymosz
wydawca: 
Wydawnictwo KUL

Nota o książce

Sobór Watykański II określa rodzinę mianem głębokiej wspólnoty życia i miłości, która ma ważne znaczenie w procesie wychowawczym, czyli w procesie umacniania i rozwijania człowieczeństwa dzieci przez budzenie zaufania, przykład życia i kształtowanie wzorców osobowych. Chrześcijański dom rodzinny jest zarazem szkołą życia chrześcijańskiego i szkołą budowania bogatego człowieczeństwa.

II Polski Synod Plenarny uczy, że przygotowanie człowieka do odpowiedzialnej realizacji powołania małżeńskiego i rodzinnego winno wiązać się z jego całościową formacją ludzką i chrześcijańską.

Jakim ktoś jest człowiekiem, jakim jest chrześcijaninem, takim będzie współmałżonkiem i rodzicem.

Osoba ludzka, uczestnicząc w złożonym procesie socjalizacji w swoim środowisku rodzinnym, parafialnym, w środowisku zamieszkania i szkolnym, kształtuje w sobie osobowość przyszłego członka nowej rodziny.

Rodzina stanowi podstawową komórkę życia społecznego. We współczesnym świecie jest ona narażona na poważne niebezpieczeństwa ze względu na tendencje do osłabiania trwałego charakteru małżeństwa i zastępowania go związkami nieformalnymi. Wielkie zagrożenie stanowią próby uznania za rodzinę związków między osobami tej samej płci, brak poszanowania prawa do życia nienarodzonych oraz propagowanie w wychowaniu dzieci i młodzieży postaw i zasad sprzecznych z ideałami życia małżeńskiego i rodzinnego. (Fragment Wstępu)

Problematyka poruszana na łamach niniejszej książki dotyczy miłości bliźniego, gdyż tylko ona – jak wskazuje ks. Stanisław Tymosz, może odpowiedzieć na współczesne wyzwania.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2008
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
148
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.27 kg
ISBN: 
978-83-7363-650-7
Redaktor
ks. Stanisław Tymosz
14,40 zł
taniej 20%
18,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt chwilowo niedostępny
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl