Małżeństwo i rodzina wobec współczesnych wyzwań | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Małżeństwo i rodzina wobec współczesnych wyzwań / Outlet

Małżeństwo i rodzina wobec współczesnych wyzwań

książka
ks. Stanisław Tymosz
wydawca: 
Wydawnictwo KUL

Nota o książce

Sobór Watykański II określa rodzinę mianem głębokiej wspólnoty życia i miłości, która ma ważne znaczenie w procesie wychowawczym, czyli w procesie umacniania i rozwijania człowieczeństwa dzieci przez budzenie zaufania, przykład życia i kształtowanie wzorców osobowych. Chrześcijański dom rodzinny jest zarazem szkołą życia chrześcijańskiego i szkołą budowania bogatego człowieczeństwa.

II Polski Synod Plenarny uczy, że przygotowanie człowieka do odpowiedzialnej realizacji powołania małżeńskiego i rodzinnego winno wiązać się z jego całościową formacją ludzką i chrześcijańską.

Jakim ktoś jest człowiekiem, jakim jest chrześcijaninem, takim będzie współmałżonkiem i rodzicem.

Osoba ludzka, uczestnicząc w złożonym procesie socjalizacji w swoim środowisku rodzinnym, parafialnym, w środowisku zamieszkania i szkolnym, kształtuje w sobie osobowość przyszłego członka nowej rodziny.

Rodzina stanowi podstawową komórkę życia społecznego. We współczesnym świecie jest ona narażona na poważne niebezpieczeństwa ze względu na tendencje do osłabiania trwałego charakteru małżeństwa i zastępowania go związkami nieformalnymi. Wielkie zagrożenie stanowią próby uznania za rodzinę związków między osobami tej samej płci, brak poszanowania prawa do życia nienarodzonych oraz propagowanie w wychowaniu dzieci i młodzieży postaw i zasad sprzecznych z ideałami życia małżeńskiego i rodzinnego. (Fragment Wstępu)

Problematyka poruszana na łamach niniejszej książki dotyczy miłości bliźniego, gdyż tylko ona – jak wskazuje ks. Stanisław Tymosz, może odpowiedzieć na współczesne wyzwania.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2008
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
148
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.27 kg
ISBN: 
978-83-7363-650-7
16,20 zł
taniej 10%
18,00 zł
cena det. za
egz.
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,14 zł

Powiadom mnie o dostępności

Produkt chwilowo niedostępny
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy