Liturgia pierwotnego Kościoła | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Liturgia pierwotnego Kościoła

Liturgia pierwotnego Kościoła

do czasów Grzegorza Wielkiego
książka
Josef Andreas Jungmann SJ
tłumacz: 
Teresa Lubowiecka

Nota o książce

Jest zapewne rzeczą mądrą i godną pochwały powracać myślą i sercem do źródeł liturgii świętej. Badanie bowiem przeszłości niemało przyczynia się do głębszego i dokładniejszego poznania znaczenia świąt i treści używanych formuł i świętych ceremonii.

Liturgia Kościoła katolickiego to budowla, w której nadal żyjemy i w istocie jest to ten sam budynek, w którym chrześcijanie żyli wiele wieków przed nami. Przez dwa tysiąclecia jego struktura stawała się coraz bardziej skomplikowana, wciąż przebudowywana i kształtowana, tak że plan budynku zaciemniał się do tego stopnia, że przestaliśmy się w nim czuć jak w domu, bo przestaliśmy go rozumieć. Musimy więc zapoznać się z planami, bo one powiedzą nam, jaki był prawdziwy zamysł dawnych architektów, a jeśli zrozumiemy ich intencje, nauczymy się bardziej cenić budowlę. A jeśli będzie konieczne dokonanie zmian struktur czy zaadaptowanie ich do potrzeb współczesnych ludzi, zrobimy to w taki sposób, żeby tam gdzie to możliwe nie utracić niczego z drogocennego dziedzictwa.

Josef Andreas Jungmann SJ (ur. 1889 r. – zm. 1975 r.) - wieloletni profesor Uniwersytetu w Insbrucku oraz redaktor naczelny „Zeitschrift für Katholische Theologie”. Opublikował ponad 300 pozycji, w tym monumentalne opracowanie o historii Mszy św. (Missarum Sollemnia), kilkakrotnie wydawane i tłumaczone na inne języki. Należał do pionierów odnowy liturgicznej i do współtwórców soborowej i posoborowej reformy. W swych studiach ukazywał potrzebę i sens reformy nie tylko w oparciu o najstarsze korzenie liturgii, lecz także o pogłębione treści teologiczno-pastoralne.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2013
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
504
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.66 kg
ISBN: 
978-83-7354-438-3
Seria wydawnicza: 
Modlitwa Kościoła

Tytuły tych samych autorów

59,90 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w dniu jutrzejszym
Darmowa dostawa
Produkt dostępny w magazynie
Pocztex0 zł
paczkomaty InPost0 zł
sklepy Żabka0 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy