Liturgia pierwotnego Kościoła | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Liturgia pierwotnego Kościoła

Liturgia pierwotnego Kościoła

do czasów Grzegorza Wielkiego
książka
Josef Andreas Jungmann SJ
tłumacz: 
Teresa Lubowiecka
wydawca: 
Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec

Nota o książce

Jest zapewne rzeczą mądrą i godną pochwały powracać myślą i sercem do źródeł liturgii świętej. Badanie bowiem przeszłości niemało przyczynia się do głębszego i dokładniejszego poznania znaczenia świąt i treści używanych formuł i świętych ceremonii.

Liturgia Kościoła katolickiego to budowla, w której nadal żyjemy i w istocie jest to ten sam budynek, w którym chrześcijanie żyli wiele wieków przed nami. Przez dwa tysiąclecia jego struktura stawała się coraz bardziej skomplikowana, wciąż przebudowywana i kształtowana, tak że plan budynku zaciemniał się do tego stopnia, że przestaliśmy się w nim czuć jak w domu, bo przestaliśmy go rozumieć. Musimy więc zapoznać się z planami, bo one powiedzą nam, jaki był prawdziwy zamysł dawnych architektów, a jeśli zrozumiemy ich intencje, nauczymy się bardziej cenić budowlę. A jeśli będzie konieczne dokonanie zmian struktur czy zaadaptowanie ich do potrzeb współczesnych ludzi, zrobimy to w taki sposób, żeby tam gdzie to możliwe nie utracić niczego z drogocennego dziedzictwa.

Josef Andreas Jungmann SJ (ur. 1889 r. – zm. 1975 r.) - wieloletni profesor Uniwersytetu w Insbrucku oraz redaktor naczelny „Zeitschrift für Katholische Theologie”. Opublikował ponad 300 pozycji, w tym monumentalne opracowanie o historii Mszy św. (Missarum Sollemnia), kilkakrotnie wydawane i tłumaczone na inne języki. Należał do pionierów odnowy liturgicznej i do współtwórców soborowej i posoborowej reformy. W swych studiach ukazywał potrzebę i sens reformy nie tylko w oparciu o najstarsze korzenie liturgii, lecz także o pogłębione treści teologiczno-pastoralne.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2013
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
504
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.66 kg
ISBN: 
978-83-7354-438-3
Seria wydawnicza: 
Modlitwa Kościoła
Autor
Josef Andreas Jungmann SJ
Tłumacz
Teresa Lubowiecka

Tytuły tych samych autorów

49,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl