Listy Ojca Pio Tom II | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Listy Ojca Pio Tom II

Listy Ojca Pio Tom II

Korespondencja z Raffaeliną Cerase (1914-1915)
książka
Maciej Zinkiewicz OFMCap
tłumacz: 
Maria Ewa Nowak
wydawca: 
Wydawnictwo Serafin

Nota o książce

Ojciec Pio, powszechnie znany i podziwiany kapucyński kapłan, w odróżnieniu od wielu innych świętych nie napisał w swoim życiu żadnego teologicznego traktatu czy pobożnościowych rozważań. Nie prowadził również dziennika. Jedynymi pismami, jakie pozostały po Świętym z Pietrelciny, jest niezwykle obfita korespondencja, w której dzieli się on z adresatami swoją znajomością rzeczywistości duchowej.

Papież Jan Paweł II podczas mszy świętej beatyfikacyjnej Ojca Pio spróbował w jednym zdaniu zsyntezować misję tego świętego. Powiedział wtedy o nim: Tym, którzy do niego przychodzili proponował świętość. Rzeczywiście, ojciec Pio był głęboko przekonany, że Jezus chce nas uczynić świętymi za wszelką cenę, (...) o nic innego się bardziej nie troszczy, jak uświęcić Waszą duszę (List do Rafaeliny Cerase z 15 sierpnia 1914 roku). 

Dzieki listom mamy szanse poznać ojca Pio od nieznanej dotąd strony - korespondencja ukazuje go jako człowieka z krwi i kości: ma swoje słabe strony; irytuje się, jest szortki czy surowy, ale jest tego świadomy i czuje, że może być przez to źle odebrany. Dowiadujemy się, że ma hobby, np. lubi pocztówki i prosi, żeby mu je wysyłać, zaznaczając, że chciałby przede wszystkim kolorowe. Kiedy Rafaelina sobie nie radzi, próbuje ją pocieszać, ale radzi też, że kiedy jest naprawdę źle, powinna zająć się jakąś rozrywką, np. pośpiewać sobie wesołe piosenki. 

Z listów wyłania się obraz świętego, ale jednak przede wszystkim człowieka. Korespondencja zawiera ponadto wiele porad oraz wskazówek dotyczących zarówno życia codziennego, jak i wyjątkowych doświadczeń duchowych oraz mistycznych.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
twarda z obwolutą
Liczba stron: 
704
Wymiary: 
115x165 mm
Waga: 
0.71 kg
ISBN: 
978-83-952878-8-6
Redaktor
Maciej Zinkiewicz OFMCap
Tłumacz
Maria Ewa Nowak

Tytuły tych samych autorów

56,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy