"Lewa wolna" czyli "nie trzeba głośno mówić" | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
"Lewa wolna" czyli "nie trzeba głośno mówić" / Outlet

"Lewa wolna" czyli "nie trzeba głośno mówić"

Światopogląd kontrrewolucjonisty
książka
Janusz Goćkowski

Nota o książce

Książka jest próbą przedstawienia światopoglądu politycznego Józefa Mackiewicza, na podstawie jego twórczości literackiej i publicystycznej. W swoich wywodach, zagadnieniem głównym, rozpatrywanym wieloaspektowo, z posługiwaniem się porównaniami z rozmaitymi zjawiskami występującymi w różnych czasoprzestrzeniach, czynię w pełnej zgodności z poglądami Józefa Mackiewicza: samookreślanie się ludzi XX wieku wobec komunizmu - "ideologii społecznej" i "technologii społecznej''. Komunizm, dla Józefa Mackiewicza, jest podstawowym problemem społecznym, tzn. fenomenem, który implikuje reakcję terapeutyczną. Jest także problemem poznawczym. Zapytuje: "Dlaczego on istnieje, ten fenomen, jakimi środkami się posługuje, aby psychicznie paraliżować narody przez siebie opanowane i rozszerzać się na jeszcze wolne (...). 

Jest to próba przedstawienia poglądów: a) wybitnego kontrrewolucjonisty, który jest jednym z najwybitniejszych polskich i europejskich pisarzy o stałych i zdecydowanych poglądach antykomunistycznych; b) inteligentnego diagnosty i komparatysty oraz pryncypialnego moralisty. (Fragment słowa wstępnego)

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2008
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
382
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.59 kg
ISBN: 
978-83-7549-040-4
Autor
Janusz Goćkowski
38,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł

Powiadom mnie o dostępności

Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0.00 zł
pliki do pobrania0.00 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy