Kult jako objawienie | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Kult jako objawienie

Kult jako objawienie

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość katolickiej liturgii
książka
Laurence Paul Hemming
tłumacz: 
Laura Bigaj

Nota o książce

W roku 2007 dokumentem Summorum Pontificum papież Benedykt XVI przywrócił w całym Kościele możliwość celebrowania Mszy w formie „przedsoborowej". Decyzja papieża sprawiła, że pytanie o kształt i znaczenie liturgii znalazło się nagle w centrum teologicznej dyskusji nie tylko wśród katolików, ale również reprezentantów innych tradycji chrześcijańskich. Opublikowane w 2008 roku przez Laurence'a P. Hemminga prowokacyjne studium Mszy i innych rytów Kościoła katolickiego, tak przed jak i po II Soborze Watykańskim, jest ważnym głosem w tej właśnie debacie.

Hemming uważa, że reformy liturgiczne XX wieku charakteryzowały się nadmiernym racjonalizmem, któremu przeciwstawia on ideę ugruntowania życia liturgicznego w tym, jak Bóg sam się objawia. Prezentując cenne argumenty biblijne, teologiczne i filozoficzne, autor przekonuje, że to właśnie poprzez poprawne oddawanie Bogu chwały ludzkość ma szansę powrócić z wygnania do miejsca, w którym Bóg będzie prawdziwie znany. Książka ta nie oferuje konkretnych, praktycznych rozwiązań kryzysu liturgicznego, nie zawiera też żadnego planu zmian na przyszłość. Jest to natomiast traktat filozoficzno-teologicżny, zmuszający do głębokiego przemyślenia pytania: czym jest naprawdę liturgia Kościoła i czy przypadkiem w nasze jej rozumienie i przeżywanie nie wkradły się błędy, które nie pozwalają najn tej prawdy dostrzec i przyjąć?

Laurence Paul Hemming jest stałym diakonem w Kościele katolickim, profesorem na Lancaster University w Anglii. Studiował w Oksfordzie i Cambridge. W swojej pracy skupia się m.in. na Nietzschem, Heideggerze i postmodernizmie, bada również relacje między filozofią a teologią.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
260
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.4 kg
ISBN: 
978-83-948935-9-0
Seria wydawnicza: 
Źródło i Szczyt

Tytuły tych samych autorów

42,00 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w poniedziałek
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy