Kult jako objawienie | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Kult jako objawienie

Kult jako objawienie

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość katolickiej liturgii
książka
Laurence Paul Hemming
tłumacz: 
Laura Bigaj
wydawca: 
Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny

Nota o książce

W roku 2007 dokumentem Summorum Pontificum papież Benedykt XVI przywrócił w całym Kościele możliwość celebrowania Mszy w formie „przedsoborowej". Decyzja papieża sprawiła, że pytanie o kształt i znaczenie liturgii znalazło się nagle w centrum teologicznej dyskusji nie tylko wśród katolików, ale również reprezentantów innych tradycji chrześcijańskich. Opublikowane w 2008 roku przez Laurence'a P. Hemminga prowokacyjne studium Mszy i innych rytów Kościoła katolickiego, tak przed jak i po II Soborze Watykańskim, jest ważnym głosem w tej właśnie debacie.

Hemming uważa, że reformy liturgiczne XX wieku charakteryzowały się nadmiernym racjonalizmem, któremu przeciwstawia on ideę ugruntowania życia liturgicznego w tym, jak Bóg sam się objawia. Prezentując cenne argumenty biblijne, teologiczne i filozoficzne, autor przekonuje, że to właśnie poprzez poprawne oddawanie Bogu chwały ludzkość ma szansę powrócić z wygnania do miejsca, w którym Bóg będzie prawdziwie znany. Książka ta nie oferuje konkretnych, praktycznych rozwiązań kryzysu liturgicznego, nie zawiera też żadnego planu zmian na przyszłość. Jest to natomiast traktat filozoficzno-teologicżny, zmuszający do głębokiego przemyślenia pytania: czym jest naprawdę liturgia Kościoła i czy przypadkiem w nasze jej rozumienie i przeżywanie nie wkradły się błędy, które nie pozwalają najn tej prawdy dostrzec i przyjąć?

Laurence Paul Hemming jest stałym diakonem w Kościele katolickim, profesorem na Lancaster University w Anglii. Studiował w Oksfordzie i Cambridge. W swojej pracy skupia się m.in. na Nietzschem, Heideggerze i postmodernizmie, bada również relacje między filozofią a teologią.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
260
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.4 kg
ISBN: 
978-83-948935-9-0
Seria wydawnicza: 
Źródło i Szczyt
Autor
Laurence Paul Hemming
Tłumacz
Laura Bigaj

Tytuły tych samych autorów

34,90 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy