Kuchnia Biblijna | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Kuchnia Biblijna 110 przepisów z czasów Jezusa

Kuchnia Biblijna

110 przepisów z czasów Jezusa
książka
René Husson, Nathalie Galmiche, Philippe Galmiche
tłumacz: 
Natalia Mosor

Nota o książce

Zanim Bóg tchnął życie w Adama, zadbał o jego byt. Trzeciego dnia stworzył ogród pełen owoców i warzyw, a następnie ryby, ptaki i bydło. Lecz w jaki sposób możemy się dowiedzieć, co jadali Judejczycy, Galilejczycy, Samarytanie i Perejczycy, zamieszkujący Palestynę od czasów Stworzenia do momentu, gdy Jezus przyszedł, aby przynieść ludziom Dobrą Nowinę?

Otóż może nam w tym pomóc wiele źródeł religijnych i historycznych: Pismo Święte, zapiski starożytnych historyków, odkrycia archeologiczne, a także z przekazy ustne i pisane. Pismo Święte – zarówno Stary, jak i Nowy Testament – jest najważniejszym źródłem pozwalającym na odkrywanie przeszłości i historii kulinarnej. Również zapiski greckich i rzymskich historyków, takich jak Józef Flawiusz (z pochodzenia Żyd), dotyczące hebrajskiego społeczeństwa i jego diaspory, zawierają pewne informacje na temat diety Izraelitów. Dysponujemy również kompilacją tradycji ustnych spisanych w Misznie po zburzeniu Świątyni Jerozolimskiej przez Rzymian. Zawiera ona wiele wiadomości o zasadach przyrządzania potraw i rytuałach związanych ze spożywaniem posiłków podczas żydowskich świąt.

Odkrycia archeologiczne wciąż potwierdzają przypuszczenia badaczy historii i wzbogacają naszą podróż do czasów biblijnych dzięki naukowym metodom datowania odnajdowanych w wykopaliskach resztek posiłków, ziaren lub pyłków odkrytych w piwnicach i podziemiach.

W tej książce znajdziecie ponad 100 przepisów z czasów Jezusa.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2021
Oprawa: 
miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 
136
Wymiary: 
165x235 mm
Waga: 
0.53 kg
ISBN: 
978-83-952957-3-7
37,00 zł
cena det. za
egz.

Powiadom mnie o dostępności

Produkt chwilowo niedostępny
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy