Kryzys w człowieku, człowiek w kryzysie | wydawnictwowam.pl
Darmowa dostawa od 45 zł Mando.pl » Katechizmy »
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Kryzys w człowieku, człowiek w kryzysie

Kryzys w człowieku, człowiek w kryzysie

Crisis in man, man in crisis
książka
red. ks. Marek Tatar

Nota o książce

Słowo kryzys należy prawdopodobnie do najczęściej używanych zarówno na gruncie publicystyki, informacji, a także nauki. Stosuje się go w odniesieniu do sytuacji społecznej, politycznej, ekonomicznej i kulturowej. Jednakże w stosunku do wszystkich tych wymiarów znajduje się wspólny mianownik, a mianowicie: kryzys człowieka oraz człowieczeństwa. Zauważamy jednocześnie narastający paradoks, ponieważ w miarę "postępu" cywilizacyjnego, który miał prowadzić do stwarzania człowiekowi optymalnych warunków rozwoju, narasta cywilizacja indywidualizmu, subiektywizmu, relatywizmu, materializmu, technicyzmu oraz skrajnego pragmatyzmu. Jako uzasadnienie wystarczy wymienić rozwijającą się niezwykle dynamicznie kulturę przekazywania informacji, która w rzeczywistości prowadzi do zamykania się człowieka w swoim świecie przybierającym kształt wirtualny.

Sytuacja ta posiada u swoich podstaw bardzo niebezpieczny kierunek negowania i kwestionowania zhierachizowanego systemu wartości. Zagubienie człowieka wynika z zatracania podstaw aksjologicznych. Niezwykle niebezpieczna dyktatura relatywizmu prowadzi do zagubienia człowieka, a tym samym wszystkiego, co jest jego wytworem. Właśnie zagadnienie kryzysu stało się zasadnicznym przedmiotem pracy naukowo-badawczej warszawskiego środowiska teologów duchowości.

Warto zaznaczyć, że publikacja zawiera dorobek badawczy posiadający bardzo szeroki i interdyscyplinarny charakter. Jednocześnie niewątpliwym walorem jest jej międzynarodowy wymiar. Obok doświadczonych teologów z Polski, Francji, Hiszpanii czy Rumunii swoją pracę prezentują w sposób bardzo profesjonalny młodzi adepci teologii. Mimo zróżnicowanego poziomu jest ona niezwykle cennym wkładem w dziedzictwo teologii i wpisuje się z powodzeniem w międzynarodowy dyskurs nad stanem człowieka i świata.

Ks. prof. dr hab. Marek Tatar, Kierownik Katedry Mistyki Chrześcijańskiej UKSW (Ze Wstępu)

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2022
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
424
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.66 kg
ISBN: 
978-83-8101-469-4
45,57 zł
taniej 7%
49,00 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
Pocztex0 zł
paczkomaty InPost0 zł
sklepy Żabka0 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy