Kryształek soli | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Kryształek soli Święta Kinga

Kryształek soli

Święta Kinga
książka
Aleksandra Polewska
wydawca: 
Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
Kryształek soli Święta Kinga

Nota o książce

Kinga (Kunegunda) urodziła się w 1234 r. jako trzecia z kolei córka Beli IV, króla Węgier. Miała dwóch braci i pięć sióstr, wśród których były św. Małgorzata Węgierska oraz bł. Jolenta. Św. Elżbieta z Turyngii była jej ciotką. O latach młodości Kingi nie wiemy nic poza tym, że do piątego roku życia przebywała na dworze królewskim prawdopodobnie w Ostrzychomiu. Możemy przypuszczać, że otrzymała głębokie wychowanie religijne i pełne jak na owe czasy wykształcenie. W Wojniczu małoletnia jeszcze Kinga spotkała się z Bolesławem Wstydliwym; tam też doszło do zawarcia umowy małżeńskiej. Kinga i Bolesław byli tzw. białym małżeństwem, czyli małżonkami, którzy postanowili całe życie spędzić w czystości. Nie mieli w związku z tym dzieci.  Po ślubie Kinga wstąpiła do Trzeciego Zakonu św. Franciszka, a po śmierci Bolesława do klasztoru klarysek w Sączu, który wcześniej ufundowała. Dzięki Kindze rozkwitły kopalnie soli w Bochni i Wieliczce. A dzięki niej i mężowi rozkwitł jak nigdy wcześniej Kraków.

To już siódma książeczka wydawana w serii Z franciszkańska aureolą, która przybliża dzieciom życie świętych Kościoła katolickiego. 

Aleksandra Polewska – polska pisarka i publicystka. Autorka książek dla dzieci i dorosłych oraz publikacji prasowych krajowych i zagranicznych („Przewodnik Katolicki”, „Niedziela”, „Opiekun”, „W drodze”, „Polska The Times”). Absolwentka i doktorantka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu dziennikarstwa Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
24
Wymiary: 
155x220 mm
Waga: 
0.28 kg
ISBN: 
978-83-7766-181-9
Seria wydawnicza: 
Z franciszkańską aureolą
Autor
Aleksandra Polewska
Ilustrator
Beata Konopka-Kruć

Tytuły tych samych autorów

18,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt chwilowo niedostępny
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl