Kryształek soli | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Kryształek soli Święta Kinga

Kryształek soli

Święta Kinga
książka
Aleksandra Polewska
Kryształek soli Święta Kinga

Nota o książce

Kinga (Kunegunda) urodziła się w 1234 r. jako trzecia z kolei córka Beli IV, króla Węgier. Miała dwóch braci i pięć sióstr, wśród których były św. Małgorzata Węgierska oraz bł. Jolenta. Św. Elżbieta z Turyngii była jej ciotką. O latach młodości Kingi nie wiemy nic poza tym, że do piątego roku życia przebywała na dworze królewskim prawdopodobnie w Ostrzychomiu. Możemy przypuszczać, że otrzymała głębokie wychowanie religijne i pełne jak na owe czasy wykształcenie. W Wojniczu małoletnia jeszcze Kinga spotkała się z Bolesławem Wstydliwym; tam też doszło do zawarcia umowy małżeńskiej. Kinga i Bolesław byli tzw. białym małżeństwem, czyli małżonkami, którzy postanowili całe życie spędzić w czystości. Nie mieli w związku z tym dzieci.  Po ślubie Kinga wstąpiła do Trzeciego Zakonu św. Franciszka, a po śmierci Bolesława do klasztoru klarysek w Sączu, który wcześniej ufundowała. Dzięki Kindze rozkwitły kopalnie soli w Bochni i Wieliczce. A dzięki niej i mężowi rozkwitł jak nigdy wcześniej Kraków.

To już siódma książeczka wydawana w serii Z franciszkańska aureolą, która przybliża dzieciom życie świętych Kościoła katolickiego. 

Aleksandra Polewska – polska pisarka i publicystka. Autorka książek dla dzieci i dorosłych oraz publikacji prasowych krajowych i zagranicznych („Przewodnik Katolicki”, „Niedziela”, „Opiekun”, „W drodze”, „Polska The Times”). Absolwentka i doktorantka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu dziennikarstwa Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
24
Wymiary: 
155x220 mm
Waga: 
0.28 kg
ISBN: 
978-83-7766-181-9
Seria wydawnicza: 
Z franciszkańską aureolą

Tytuły tych samych autorów

18,00 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w dniu jutrzejszym
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy