Krakowski Kalendarz Ekumeniczny 2020 | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Krakowski Kalendarz Ekumeniczny 2020

Krakowski Kalendarz Ekumeniczny 2020

kalendarz
na spirali
wydawca: 
Fundacja im. Św. Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
Krakowski Kalendarz Ekumeniczny 2020

Nota o produkcie

Tematem przewodnim tego kalendarza są błogosławieństwa, jakie całe stworzenie wyśpiewuje na cześć swojego Stwórcy. To także zachęta, by w każdym miesiącu dołączyć do hymnu przyrody z Księgi Daniela w najnowszym, ekumenicznym przekładzie, zilustrowanej pięknymi, także związanymi z Krakowem, fotografiami. Pierwszym dniem tygodnia jest niedziela – dzień, w którym chrześcijanie obchodzą pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa.

Kalendarz powstał dzięki współpracy krakowskich wspólnot Kościoła Rzymskokatolickiego i Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej jako znak, a zarazem praktyczny wyraz pragnienia jedności chrześcijan. W czytelny i wysmakowany graficznie sposób podane w nim zostały ważne daty i święta rzymskokatolickie, ewangelickie, prawosławne, polskokatolickie i świeckie obowiązujące na terenie archidiecezji krakowskiej oraz wydarzenia ekumeniczne.

Kalendarz pozwala nie tylko przeżywać rok liturgiczny własnego Kościoła, ale także towarzyszyć Siostrom i Braciom z innych Kościołów chrześcijańskich, poznawać ich tradycje i czerpać stąd inspirację do głębszego poznania własnej. W ten sposób możliwa jest praktyczna „wymiana darów duchowych”, o której święty Jan Paweł II pisał w encyklice o działalności ekumenicznej Ut unum sint, a papież Franciszek przypominał ostatnio w adhortacji Evangelii gaudium.

Patronat nad kalendarzem objął Krakowski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Rada ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej.

Szczegółowe dane

Liczba stron: 
7
Wymiary: 
420x295 mm
Waga: 
0.19 kg
20,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl