Kościół czyli my | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Kościół czyli my Refleksje o synodalności

Kościół czyli my

Refleksje o synodalności
książka
ks. Damian Wąsek, ks. Marek Gilski

Nota o książce

Autorzy pragną przekonać czytelników, że synodalność naprawdę ma sens i że może coś zmienić w funkcjonowaniu Kościoła. Czynią to w następujących krokach.

  • Krok pierwszy: refleksja wstępna, która ma odpowiadać na pytanie o sens istnienia wielu materialnych i organizacyjnych przestrzeni w Kościele.
  • Krok drugi: określenie tego, czym jest synodalność i jak może pomóc w oczyszczaniu Kościoła z grzechów tych, którzy są odpowiedzialni za kierowanie wspólnotą, a więc biskupów i księży.
  • Krok trzeci: pytanie, jak musi się zmieniać nasze postrzeganie Kościoła, by mowa o synodalności miała w ogóle sens. Co powinniśmy poprzestawiać w naszej mentalności, by zbliżyć się do takiego postrzegania Kościoła, jakie wynika z aktualnych dokumentów, a przede wszystkim z lektury Pisma Świętego?
  • Krok czwarty: spojrzenie na perspektywę starożytną i biblijną, by opisać różne sposoby rozeznawania prawdy u początków chrześcijaństwa.
  • Krok piąty: wnioski o synodalności na podstawie procesów, jakie miały miejsce w zarządzaniu pierwszymi wspólnotami wiernych.
  • Krok szósty: wskazanie sposobów podejmowania decyzji w Kościele dzisiaj, o tym co, jak i kiedy można zmienić i czy synod to forma demokratycznego głosowania nad wiarą?
  • Krok siódmy: próba wskazania głównych obszarów, w których synodalność może pomóc Kościołowi wyjść z kryzysu, w jaki wydaje się, że wpadł.

Jako dodatek do refleksji, proponują rozważania drogi krzyżowej.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2022
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
96
Wymiary: 
130x205 mm
Waga: 
0.15 kg
ISBN: 
978-83-66812-76-5

Tytuły tych samych autorów

15,00 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w poniedziałek
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy