Konwersja w kulturze przemocy | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Konwersja w kulturze przemocy

Konwersja w kulturze przemocy

Myśl antropologiczno-etyczna René Girarda
książka
Bogumił Strączek
wydawca: 
Ignatianum
przeczytaj: 

Nota o książce

Książka Bogumiła Strączka jest poszukiwaniem – nie tylko w pracach Girarda, ale pośród wielogłosu filozofii, z którą Girard dyskutował – ścieżki, na której szansą na transformację kultury w obliczu jej największego zagrożenia, jakim jest niekontrolowana przemoc, mogłaby się stać indywidualna, przede wszystkim moralna konwersja, funkcjonalna w obliczu praktyki życia.

Publikacja ta jest jednak ważna nie tylko dlatego, że w sposób wnikliwy analizuje teorię mimetyczną w perspektywie etycznej, ale także ze względu na to, że zdejmuje pewne odium nieufności z samego pojęcia konwersji, które wolimy dzisiaj analizować w kategoriach psychologicznych, socjologicznych, religioznawczych czy po prostu w ramach badań statystycznych, niż lokować je pośród doświadczeń o charakterze egzystencjalnym. W przedstawionej pracy konwersja i przemoc odsłaniają swoją specyficzną relacyjność, co pozwala także na pogłębioną lekcję myśli Girarda.

dr hab. Maria Korusiewicz, prof. ATH

Książka podejmuje kwestie ważne dla dzisiejszych dyskusji światopoglądowych, etycznych i politycznych. Stojąc na progu ciągle realnej możliwości zniszczenia naszej cywilizacji, nie da się stłamsić pytań o alternatywne drogi kształtowania życia społeczno-politycznego. Analizując dzieło Girarda i opierając się na pracach „wielu kontynuatorów projektu Girarda”, Bogumił Strączek chce wydobyć „spod gęstej powłoki opisów mimetycznych rywalizacji, konfliktów i intryg przemocy” te wątki refleksji, które wytyczają kontury dróg alternatywnych. Nie można więc zaprzeczyć, że jest to projekt tak innowatorski, jak i ambitny.

prof. dr Józef Niewiadomski

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
388
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.61 kg
ISBN: 
978-83-7614-454-2
Autor
Bogumił Strączek
43,41 zł
taniej 30%
62,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom mnie o dostępności

Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy