Kolacja z terrorystą | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Kolacja z terrorystą / Outlet

Kolacja z terrorystą

Spotkania z najbardziej poszukiwanymi bojownikami na świecie
książka
Phil Rees
tłumacz: 
Beata Dąbrowa-Kość, Grzegorz Kość
wydawca: 
Universitas

Nota o książce

Autor, wielokrotnie nagradzany dziennikarz BBC, dotarł do większości zapalnych punktów świata i przeprowadził wywiady z wieloma osobami poszukiwanymi przez kraje toczące wojnę z terroryzmem. Przy okazji zbierania materiałów do filmów napisał książkę łączącą jego osobiste doświadczenia z dogłębną analizą historyczną i polityczną poszczególnych konfliktów. W kolejnych rozdziałach analizuje historyczne korzenie, bezpośrednie przyczyny i skutki aktów przemocy na tle politycznym w Kolumbii, Kosowie, Egipcie, Afganistanie, Iraku, Kaszmirze, Pakistanie, Algierii, Palestynie, na Sri Lance i innych. Z jego relacji wynurza się ponury obraz stale pogarszającej się sytuacji geopolitycznej, rosnącej alienacji krajów arabskich, krzepnących antyzachodnich ruchów oporu o wielopokoleniowych tradycjach.

Rees obnaża nieporadność Ameryki i całego świata zachodniego w walce z tymi zjawiskami. Phil Rees niejednokrotnie zasiada ze swoimi kontrowersyjnymi rozmówcami do suto zastawionego stołu. Delektując się egzotycznymi potrawami podanymi przez „terrorystów", prowadzi z nimi nieformalne rozmowy. Próbuje dogłębnie wniknąć w ich motywacje, w całą kulturę leżącą u podstaw ich aktów przemocy. Często sympatyzuje z nimi, rzadziej jest wobec nich krytyczny, ale zawsze pozostaje kompetentnym i wnikliwym obserwatorem lokalnych konfliktów i procesów globalizacyjnych.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2008
Oprawa: 
miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 
450
Wymiary: 
150x235 mm
Waga: 
0.68 kg
ISBN: 
97883-242-0890-6
Autor
Phil Rees
Tłumacz
Grzegorz KośćBeata Dąbrowa-Kość
39,21 zł
taniej 20%
49,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl