Nota o książce
Prymas, który stał się ojcem duchowym całego narodu, zniewolonego przez komunizm. Kapłan, który sens swojej posługi odnalazł w służbie i całkowitym oddaniu Matce Bożej. To on wywarł wielki wpływ na kapłaństwo i wreszcie pontyfikat Karola Wojtyły.
W okresie komunistycznych represji wobec Kościoła i społeczeństwa bronił chrześcijańskiej tożsamości narodu. Był inicjatorem politycznego ułożenia stosunków z władzami państwa. W 1953 roku wysłał do Bolesława Bieruta memoriał Non possumus, będący odpowiedzią Episkopatu na ataki wymierzone w Kościół katolicki oraz na próby jego podporządkowania komunistycznym władzom. Po publicznym ujawnieniu treści listu, we wrześniu 1953 roku został aresztowany. Do 1956 roku był internowany w Rywałdzie, Stoczku Warmińskim, Prudniku i Komańczy. Warunki, w jakich był przetrzymywany (wilgoć i zimno), spowodowały, że głęboko podupadł na zdrowiu. Podczas uwięzienia opracował program odnowy życia religijnego w Polsce, zawarty w idei Jasnogórskich Ślubów Narodu. Przygotował także założenia Wielkiej Nowenny przed obchodami Tysiąclecia Chrztu Polski.
Jak wyglądała droga do świętości kardynała Stefana Wyszyńskiego? Dlaczego właśnie jemu Opatrzność powierzyła losy polskiego Kościoła w latach szczególnie trudnych dla naszego narodu? Milena Kindziuk, autorka wielkich bestsellerów „Matka papieża” oraz „Matka świętego” odkrywa na nowo wyjątkową postać Prymasa Tysiąclecia. Poznaj życie, dzieło i cuda kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja zostanie ogłoszona już niedługo.
Milena Kindziuk – adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, medioznawczyni, publicystka, autorka książek, m.in. Jerzy Popiełuszko. Biografia, Cuda księdza Jerzego, Zaczęło się od Wadowic. Wspomnienia, wywiady.