Jubileuszowy zestaw książek o. Łucjana Królikowskiego | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Jubileuszowy zestaw książek o. Łucjana Królikowskiego

Jubileuszowy zestaw książek o. Łucjana Królikowskiego

książka
Łucjan Królikowski OFMConv
wydawca: 
Bratni Zew
Jubileuszowy zestaw książek o. Łucjana Królikowskiego

Nota o książce

Jubileuszowe wydanie z okazji 100. rocznicy urodzin o. Łucjana Królikowskiego zawiera cztery publikacje :

  • Skradzione dzieciństwo –  świadectwo „nieludzkich czasów" na „nieludzkiej ziemi". To historia dzieci – zesłańców syberyjskich – i ich dramatycznych losów, tułaczki w poszukiwaniu wolności i godności.
  • Pamiętnik sybiraka i tułacza – zapis owocnego i barwnego żywota człowieka prawego, ofiarnego, dzielnego, odważnego, a zarazem cichego i pokornego, oddanego bez reszty służbie Bogu i bliźniemu.
  • Miłość mi wszystko wyjaśniła – książka, której tytuł nawiązuje do myśli Jana Pawła II, jest zbiorem niezwykle głębokich rozważań, zebranych na drodze życia autora. Rodziły się one głównie podczas medytacji nad Ewangelią oraz w trakcie pracy wśród ludzi i dla ludzi.
  • Abba – Ojcze! – świadectwo odwagi w życiu z Bogiem, naszym Ojcem, który zostawił nam Modlitwę Pańską niczym ponadczasową mapę. Trzymając się jej, nie zbłądzimy, tak jak przez wiele lat tułaczego życia nie zbłądził autor, ani wielu innych, których historie przywołuje w niniejszej książce.

Łucjan Z. Królikowski (ur. 7.IX.1919), franciszkanin, kapłan, aresztowany przez NKWD i zesłany na Syberię. Podchorąży w armii gen. Andersa, opiekun sierot wojennych, dla których zorganizował ucieczkę do Kanady, chroniąc je przed repatriacją do kraju opanowanego przez komunistów. Wiele lat pracował w rozgłośni radiowej dla Polonii amerykańskiej i kanadyjskiej, ewangelizując i umacniając patriotycznego ducha. Za swoje zasługi otrzymał w roku 2007 od Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, a w roku 2012 został odznaczony Orderem Uśmiechu. Obecnie mieszka we franciszkańskim klasztorze w Chicopee w Stanach Zjednoczonych.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
354+338+344+342
Wymiary: 
145x200 mm
Waga: 
1.81 kg
ISBN: 
978-83-7485-353-8

Tytuły tych samych autorów

99,90 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w dniu jutrzejszym
Darmowa dostawa
Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom mnie o dostępności

Pocztex0 zł
paczkomaty InPost0 zł
sklepy Żabka0 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy