Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Jezus był Rangerem

Walcz jak Chrystus
książka
John McDougall
tłumacz: 
Marek Król
wydawca: 
Wydawnictwo eSPe

Nota o książce

W kościołach znajdziemy zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn. W więzieniach jest odwrotnie. Dlaczego tak się dzieje? Pewnie dlatego, że – jak stwierdza autor tej książki – twardym facetom trudno naśladować Jezusa. Każdy z nich ma naturę wojownika, a w popularnej wyobraźni Jezus to «długowłosy chłopak, któremu mamy śpiewać miłosne piosenki».

Książka pokazuje, jak dalece błędny to wizerunek. Jezus jest bowiem prawdziwym wojownikiem. Autor, obecnie kapelan wojskowy, służył w elitarnych jednostkach armii amerykańskiej (173. Brygadzie Powietrznodesantowej, 82. Dywizji Powietrznodesantowej i 75. Pułku Rangerów). Wizerunek Jezusa-wojownika, przedstawiony przez weterana operacji bojowych w Kosowie, Iraku i Afganistanie jest wiarygodny i przekonujący. Mężczyźni mogą i powinni dostrzec, że Jezus naprawdę spełnia kryteria najtwardszego z twardych facetów. Bo choć każdy mężczyzna jest wojownikiem, to tylko z Jezusem walczy na właściwym froncie. Bóg w swoim Synu zrealizował i realizuje w dalszym ciągu wszelkie elementy bojowej strategii. Jak to możliwe?

„Rangerzy przenikają na teren okupowany przez wroga, spadając z nieba, po czym od razu kierują się tam, gdzie są potrzebni. W pewnym sensie Jezus zrobił tak samo. W Jego osobie Bóg dokonał tego, co wydawało się nie do pomyślenia; przybył na ziemię i stał się jednym z nas”.

Naszym zadaniem na ziemi nie jest grzeczne oczekiwanie ze złożonymi rękami na niebo, ale bezustanna, duchowa walka z przeciwnikiem, który robi wszystko, aby zniszczyć Boże królestwo w nas, w naszych rodzinach, miastach i narodach.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2017
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
196
Wymiary: 
135x200 mm
Waga: 
0.26 kg
ISBN: 
978-83-7482-804-8
Autor
John McDougall
Tłumacz
Marek Król

Tytuły tych samych autorów

30,51 zł
taniej 10%
33,90 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 50 zł0 zł
poczta priorytetowaod 6.90 zł
paczkomaty InPostod 6.90 zł
stacje ORLENod 6.50 zł
odbiór w punkcieod 6.50 zł
kurierod 10.90 zł
wyślij jako prezentod 10.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl