Jedność | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Jedność Na ziemi, jak w niebie

Jedność

Na ziemi, jak w niebie
książka
Dan Almeter
tłumacz: 
Monika Bartosik

Nota o książce

Poznaj świadectwo życia i wzrastania w ekumenicznej wspólnocie Alleluia – autorstwa Dana Almetera, jej wieloletniego lidera. Wspólnota ta jest proroczym znakiem dla całego Kościoła – już od ponad 40 lat idą razem pełną wyzwań drogą jedności, dając się prowadzić Duchowi Świętemu. Czego możemy się nauczyć z ich doświadczenia wspólnej podróży? Odpowiedź znajdziesz w książce.

Lektura „Jedności” otrzeźwia. Ponieważ wskazuje, jak wiele rzeczy musi zmienić się w naszej kościelnej codzienności, aby przywrócić braterstwo w Kościele. Wydawałoby się, że jedność chrześcijan, pomiędzy którymi przez 500 lat toczyła się otwarta, albo przynajmniej zimna wojna, jest niemożliwa. Daniel Almeter udowodnił, że jest inaczej. Życie wspólnoty Alleluia rzuca wyzwanie każdej istniejącej wspólnocie, wyznającej wiarę w Jezusa Chrystusa. Podnosi bowiem poprzeczkę jedności do takiego poziomu, która dla przeciętnej społeczności chrześcijańskiej – choćby w naszym kraju – wydaje się zupełnie pozbawiona racji bytu. A jednak, czytając tę książkę, zaczynamy rozumieć, że zapisane ich życiem świadectwo nie jest treścią dla inspiracji, ale wezwaniem do nawrócenia, które wspólnota Alleluia zdecydowała się podjąć na poważnie.

Karol Sobczyk, Lider wspólnoty Głos na Pustyni

Możemy mówić o jedności, dyskutować o niej, śpiewać na ten temat pieśni, a nawet organizować eventy i panele dyskusyjne – doceniam każdorazowe wysiłki w kierunku jedności chrześcijan. Jestem jednak przekonany, że potrzebujemy reorganizacji wspólnot, transformacji serca i umysłu przez działanie Ducha Świętego w nas. Potrzebujemy „praktyki jedności”, która jest codziennym i wieloletnim doświadczeniem Wspólnoty Alleluia. Dzięki tej książce możemy czerpać dzisiaj z tego głębokiego i pięknego doświadczenia „jedności w praktyce”, inspirowanej i napędzanej miłością Ducha Świętego!

Krzysztof Demczuk, Lider wspólnoty Metanoia

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 
112
Wymiary: 
130x200 mm
Waga: 
0.16 kg
ISBN: 
978-83-940316-1-9

Tytuły tych samych autorów

23,71 zł
taniej 15%
27,90 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w poniedziałek
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy