Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł

Pokaż tylko produkty WAM

Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00
Nowość

Improsonus Pro Mater

Improwizacje na tematy polskich pieśni Maryjnych
CD
Improsonus
producent: 
Agencja Jarant

Nota o płycie

Kwartet Improsonus to poznańscy muzycy, których łączy nie tylko pasja grania, ale także wyznawanie wspólnych wartości i trwała przyjaźń. A to najlepsze podstawy do tego, by stawiać sobie śmiałe i wartościowe wyzwania artystyczne. Jednym z nich jest album zawierający improwizacje na tematy polskich pieśni Maryjnych – Improsonus Pro Mater zrealizowany w sierpniu 2018 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej i św. Jakuba Apostoła w Lusowie. Ideą tego unikatowego przedsięwzięcia jest wyrażenie hołdu i czci Matce Bożej w toku muzycznej interakcji. Natchnieniem i kanwą, na której muzycy snują swe dźwiękowe opowieści są polskie pieśni Maryjne – zarówno te archaiczne, tworzone przed wiekami (Bogarodzica, O Matko Miłościwa) jak i te sięgające ostatnich dziesięcioleci (O Pani, ufność nasza, Miłosierna Matko Boga). I choć w literaturze muzycznej znajdziemy sporo opracowań pieśni Maryjnych na różne aparaty wykonawcze, to niniejszy projekt wydaje się być szczególny ze względu na rodzaj aranżacji i znaczącą rolę improwizacji w jego tworzeniu. Łączy on surowość i piękno tradycji ze współczesnym wykonawstwem.

Kwartet Improsonus swoją obsadą odbiega od typowego jazzowego kwartetu – mamy tu do czynienia z dźwiękową tkanką tworzoną przez fortepian, saksofon sopranowy, skrzypce i instrumenty perkusyjne. W grze muzyków wyraźnie słychać inklinacje w kierunku muzyki jazzowej i to zarówno w sferze harmonicznej, rytmicznej, jak i w kunsztownie prowadzonych partiach improwizowanych. Poza doskonałym rzemiosłem ich muzyka niesie ze sobą pokłady klimatycznych, prowokujących kontemplację kreacji dźwiękowych, budujących specyficzny nastrój.

Improsonus Pro Mater to nie tylko ciekawa propozycja na Maryjny październik, ale także spora dawka pięknej i pełnej emocjonalizmu muzyki.

Pomysłodawcą tego projektu jest pianistka i kompozytorka Katarzyna Stroińska-Sierant, profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu, znana z wieloletniej działalności w Poznańskiej Inicjatywie Wielbienia pod wodzą Leopolda Twardowskiego, autorka muzyki do wielu prezentacji z cyklu Verba Sacra oraz hymnu Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej Jordan na Światowe Dni Młodzieży w 2016 r. i innych.

Współwykonawcami projektu Improsonus Pro Mater są również profesjonalni poznańscy muzycy, od lat aktywnie propagujący twórczość chrześcijańską: Jarosław Sierant – skrzypce, Dawid Tokłowicz – saksofon, Sławomir Tokłowicz – instrumenty perkusyjne.

Spis utworów

  1. Bogarodzica 3:56
  2. Cześć Maryi 5:33
  3. O Matko Miłościwa 5:03
  4. Królowej Anielskiej 8:10
  5. O Pani, ufność nasza 5:26
  6. Zawitaj Królowo 8:20
  7. Była cicha i piękna 4:17
  8. Z dawna Polski Tyś Królową 6:48
  9. Miłosierna Matko Boga 6:10
  10. Apel Jasnogórski 3:15

Fragmenty video

Z dawna Polski Tyś Królową - Improsonus Pro Mater
O Pani, ufność nasza - Improsonus Pro Mater

Szczegółowe dane

Komplet zawiera: 
1 płyta CD Audio
Rok wydania: 
2018
Długość nagrania: 
56 min
Wymiary: 
140x125 mm
Waga: 
0.06 kg
Wykonawca
Improsonus
27,00 zł
taniej 10%
30,00 zł
cena det. za
szt.
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 50 zł0 zł
poczta priorytetowaod 6.90 zł
paczkomaty InPostod 6.90 zł
stacje ORLENod 6.50 zł
odbiór w punkcieod 6.50 zł
kurierod 10.90 zł
wyślij jako prezentod 10.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl