Historia Izraela | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Historia Izraela Okoliczności początków

Historia Izraela

Okoliczności początków
książka
ks. Tomasz Jelonek
wydawca: 
Petrus

Nota o książce

Autor ukazuje tło pojawienia się Izraela. Są nim dzieje Egiptu i Lewantu, a także jedna z największych katastrof naturalnych na Ziemi, jaką był wybuch wulkanu na Morzu Egejskim.

Biblia jest opisem dziejów zbawienia, które dokonują się w historii i poprzez historię, ale opowiedziane są jako swoista interpretacja historii, której zasadniczym celem jest ukazanie działania Bożego. (…) Doceniając tę wartość Biblii mamy jednak także prawo inaczej ująć historię Izraela tak, aby odpowiadała metodologicznym wymaganiom historii jako szczególnej nauki i to jest celem naszego poszukiwania w ramach przedstawianej tu historii Izraela.

W tym ujęciu, które jest przedmiotem naszego poszukiwania, na wiele zdarzeń będzie trzeba popatrzeć inaczej niż czyni to historia zbawienia, ale dwie sprawy pozostają tu bardzo aktualne.

Po pierwsze, Biblia pozostaje dla nas także ważnym źródłem, jest przecież pismem starożytnym, spod którego interpretacji będziemy starali się wydobyć informacje o wartości ściśle historycznej, korzystając równocześnie z innych dostępnych źródeł i godząc się z tym, że nie wszystko, co byśmy chcieli poznać, będzie dla nas dostępne.

Po drugie, ukazanie faktów historycznych przy przyjętym tu sposobie ich odkrywania wprowadzi nas w sposób ich interpretowania na kartach Biblii, co już nie będzie poznaniem historycznym, ale pozwoli odkryć horyzonty biblijnej interpretacji i jej znaczenia religijnego.  (Z wprowadzenia)

Szczegółowe dane

Tom: 
2
Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2018
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
152
Wymiary: 
170x245 mm
Waga: 
0.49 kg
ISBN: 
978-83-7720-437-5

Tytuły tych samych autorów

33,00 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom mnie o dostępności

powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy