Grupy kultowe | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Grupy kultowe

Grupy kultowe

Uwarunkowania społeczne
książka
Redakcja naukowa Mariusz Gajewski
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o książce

Wraz z rozwojem społeczeństwa zmienia się człowiek i jego religijność. W tej nowej rzeczywistości szerzą się różnego rodzaju kulty głoszące swoje "autorskie" koncepcje Boga, człowieka i świata. Od lat budzą one rozmaite kontrowersje. I temu przede wszystkim poświęcona jest niniejsza książka.
Z upływem czasu zmieniają się również zorganizowane formy kultu. Grupy kultowe nie stanowią kategorii zamkniętej, a to sprawia, że badacz zjawiska winien wykazywać nieustanną czujność intelektualną, a także odwagę kwestionowania utartych schematów myślenia. Nie wszystko, co wiąże się z nową religijnością, należy przekreślać. Naiwnością byłoby jednak przyjmować bezkrytycznie wszelkie idee i formy kultu, jakie grupy te proponują swoim wiernym.
Zarysowana i omówiona w publikacji przestrzeń społecznego funkcjonowania sekt i grup kultowych wprowadza czytelnika w złożoną problematykę duchowości pogranicza. Autorzy poszczególnych rozdziałów w sposób przystępny, a zrazem profesjonalny podejmują wyznaczony przez siebie obszar badawczy z perspektywy filozoficznej, teologicznej, pedagogicznej, psychologicznej, socjologicznej i prawnej.
W książce czytelnik znajdzie konkretne dane i usystematyzowaną wiedzę teoretyczną. Autorzy, opisując społeczne konteksty funkcjonowania kontrowersyjnych grup kultowych, wnoszą w temat wiele nowych treści i odkrywają przed czytelnikiem nowe, mało znane aspekty społecznego "bytowania" grup kultowych. Podjęte tematy z pewnością wzbudzą w czytelniku emocje, a dzięki przekazaniu solidnej wiedzy będą inspirować do przemyśleń i refleksji. Stąd publikacja może okazać się przyczynkiem do dalszego pogłębienia studium proponowanego tematu.
dr Mariusz Gajewski

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2012
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
524
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.8 kg
ISBN: 
978-83-7767-109-2
Red. naukowa
Mariusz Gajewski

Tytuły tych samych autorów

27,59 zł
taniej 60%
69,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl