Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł

Pokaż tylko produkty WAM

Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Grupy kultowe

Uwarunkowania społeczne
książka
Redakcja naukowa Mariusz Gajewski
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o książce

Wraz z rozwojem społeczeństwa zmienia się człowiek i jego religijność. W tej nowej rzeczywistości szerzą się różnego rodzaju kulty głoszące swoje "autorskie" koncepcje Boga, człowieka i świata. Od lat budzą one rozmaite kontrowersje. I temu przede wszystkim poświęcona jest niniejsza książka.
Z upływem czasu zmieniają się również zorganizowane formy kultu. Grupy kultowe nie stanowią kategorii zamkniętej, a to sprawia, że badacz zjawiska winien wykazywać nieustanną czujność intelektualną, a także odwagę kwestionowania utartych schematów myślenia. Nie wszystko, co wiąże się z nową religijnością, należy przekreślać. Naiwnością byłoby jednak przyjmować bezkrytycznie wszelkie idee i formy kultu, jakie grupy te proponują swoim wiernym.
Zarysowana i omówiona w publikacji przestrzeń społecznego funkcjonowania sekt i grup kultowych wprowadza czytelnika w złożoną problematykę duchowości pogranicza. Autorzy poszczególnych rozdziałów w sposób przystępny, a zrazem profesjonalny podejmują wyznaczony przez siebie obszar badawczy z perspektywy filozoficznej, teologicznej, pedagogicznej, psychologicznej, socjologicznej i prawnej.
W książce czytelnik znajdzie konkretne dane i usystematyzowaną wiedzę teoretyczną. Autorzy, opisując społeczne konteksty funkcjonowania kontrowersyjnych grup kultowych, wnoszą w temat wiele nowych treści i odkrywają przed czytelnikiem nowe, mało znane aspekty społecznego "bytowania" grup kultowych. Podjęte tematy z pewnością wzbudzą w czytelniku emocje, a dzięki przekazaniu solidnej wiedzy będą inspirować do przemyśleń i refleksji. Stąd publikacja może okazać się przyczynkiem do dalszego pogłębienia studium proponowanego tematu.
dr Mariusz Gajewski

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2012
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
524
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.8 kg
ISBN: 
978-83-7767-109-2
Red. naukowa
Mariusz Gajewski

Tytuły tych samych autorów

27,59 zł
taniej 60%
69,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 50 zł0 zł
poczta priorytetowaod 6.90 zł
paczkomaty InPostod 6.90 zł
stacje ORLENod 6.50 zł
odbiór w punkcieod 6.50 zł
kurierod 10.90 zł
wyślij jako prezentod 10.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl