Freud i pseudonauka | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Freud i pseudonauka

Freud i pseudonauka

książka
Frank Cioffi
tłumacz: 
Ryszard Stachowski
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o książce

Zbiorem esejów napisanych przez Franka Cioffiego, jednego z najwybitniejszych współczesnych filozofów nauki i znawców psychoanalizy.

W sposób wyczerpujący i bezstronny Autor przedstawia założenia psychoanalizy i dokonuje ich krytyki. Książka - jako całość - stanowi bardzo kompetentne i harmonijne wprowadzenie do podstawowych problemów dotyczących związków psychoanalizy z filozofią i metodologią nauk. Z przeprowadzonych analiz jasno wynika, że psychoanaliza nie jest nauką - jest natomiast pseudonauką, przyciągającą wielu wyznawców.

Cioffi poddał szczegółowej analizie takie podstawowe pojęcia psychoanalityczne, jak libido, przeniesienie i wczesny seksualizm. W rozdziale, którego tytuł zawarty jest w pytaniu: "Czy Freud był kłamcą?", przedstawiona została prawdziwa historia odkrycia kompleksu Edypa jako głównego źródła dolegliwości nerwicowych. Cioffi obala stwierdzenia o wrogim przyjmowaniu idei Freuda, pokazując, że wbrew temu, co twierdził on sam, koncepcje psychoanalityczne nie musiały torować sobie drogi do nauki w sposób wymagający pokonywania większych przeszkód i oporów niż inne teorie.

Zawarte w książce eseje można czytać w dowolnej kolejności, chociaż warto zacząć od rozdziału pierwszego, napisanego specjalnie do tej książki, a zatytułowanego "Dlaczego wciąż spieramy się o Freuda?"

Książka Franka Cioffiego jest dziełem, po które sięgną zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy psychoanalizy. Zainteresuje ona psychologów, socjologów, pedagogów, filozofów, psychiatrów, teologów i wszystkich, którzy zetknęli się z psychoanalizą nie tylko jako techniką terapeutyczną, ale też nurtem umysłowym, mającym silny wpływ na wiele dziedzin kultury i sztuki w XX wieku. Na polskim rynku nie ma żadnej pozycji, którą można by porównać z książką Cioffiego, zarówno pod względem doboru tematyki, jak i celności argumentacji. Stanowi ona istotne i interesujące uzupełnienie gruntownej monografii Malcolma Macmillana "Freud oceniony. Analiza krytyczna dzieła", która również ukazała się w niniejszej serii.  prof. dr hab. Jerzy Siuta, Uniwersytet Jagielloński

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2010
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
440
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.8 kg
ISBN: 
978-83-7318-543-2
Seria wydawnicza: 
Myśl Psychologiczna
Autor
Frank Cioffi
Tłumacz
Ryszard Stachowski
39,50 zł
taniej 50%
79,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl