Filozofia w czasach terroru | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Filozofia w czasach terroru / Outlet

Filozofia w czasach terroru

Rozmowy z Jürgenem Habermasem i Jacques’em Derridą
książka
Giovanna Borradori
tłumacz: 
Andrzej Karalus, Marcin Kilanowski, Bartosz Orlewski
wydawca: 
Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne

Nota o książce

Ta książka to przypadek szczególny. Habermas i Derrida zgodzili się wystąpić obok siebie, odpowiadając na ciąg podobnych pytań w sposób paralelny, łatwo porównywalny. (…) W dniu 11 września Hebermas był w swoim domu w Starnbergu w południowych Niemczech, gdzie mieszka od wielu lat. Derrida był w Szanghaju w Chinach z serią wykładów. Wiadomości dotarły do niego w chwili, kiedy siedział w kawiarni z przyjacielem. Ta książka opowiada też ich historię. W dwóch rozmowach (…) opisują szczegółowo, jak wiele znaczyło dla nich znalezienie się w Nowym Jorku, mieście, które obaj kochają, niezwłocznie po krwawym żniwie 11 września. Obaj byli głęboko poruszeni widząc przerażenie, jakie wywołały listy z wąglikiem i szok emocjonalny, który wyczuwało się idąc po prostu ulicą. Jednakże ich historia to jednocześnie opowieść o tym, co ich jako filozofów skłoniło, aby przedstawić swoje konstrukcje myślowe, porywając się na najtrudniejsze ze wszystkich wyzwań: ocenę pojedynczego wydarzenia historycznego.

(…) W obliczu (…) niszczycielskich zagrożeń, zarówno Habermas, jak i Derrida, apelują o globalny odzew, co pociąga za sobą przejście od klasycznego prawa międzynarodowego, ciągle zakorzenionego w dziewiętnastowiecznym modelu państwa narodowego, do nowego, kosmopolitycznego porządku, w którym główną rolę polityczną odgrywałyby multilateralne instytucje i sojusze kontynentalne. (Fragment książki) 

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

 

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2008
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
256
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.42 kg
ISBN: 
978-83-60501-62-7
Autor
Giovanna Borradori
Tłumacz
Andrzej KaralusMarcin KilanowskiBartosz Orlewski
24,80 zł
taniej 20%
31,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy