Europejczyk wyznania rzymsko-hebrajskiego | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Europejczyk wyznania rzymsko-hebrajskiego / Outlet

Europejczyk wyznania rzymsko-hebrajskiego

Osoba i twórczość Romana Brandstaettera
książka
Andrzej Turek
wydawca: 
Biblos

Nota o książce

Jako nastolatek dowiedział się, że zabił Boga. Będąc młodzieńcem – gorliwym syjonistą – procesował się, bo ktoś zasugerował jego chrzest w Kościele katolickim. Dwanaście lat później, dojrzały czterdziestoletni mężczyzna, przyjął sakrament chrztu św. w Rzymie. Po chrzcie twierdził, iż dopiero jako katolik stał się prawdziwym i pełnowartościowym Żydem. Poprzez chrzest odnalazł również swą polskość i europejskość.

Książka próbuje opowiedzieć kim był Roman Brandstaetter, światowej sławy literat, wybitny znawca Biblii i kultury klasycznej; Żyd, Polak, tarnowianin, Europejczyk – człowiek o niezwykle bogatych, wręcz sensacyjnych drogach życia i twórczości. W fascynującym zwierciadle jego osoby i dzieła odbija się również spory kawałek dziejów polsko-żydowskich i katolicko-judaistycznych. Co niezwykle istotne dla współczesnego świata, stygmatyzowanego wielokulturowością i mobilnością, a zarazem podejrzliwością względem religii, ów żarliwy judeochrześcijanin i nomada kultur zdaje się bezsprzecznie udowadniać, iż religia nie jest zagrożeniem, lecz ocaleniem. Bo to dzięki wierze – Roman Brandstaetter – stał się obywatelem swej małej, dużej, europejskiej, a w końcu niebieskiej ojczyzny.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2011
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
400
Wymiary: 
165x235 mm
Waga: 
0.78 kg
ISBN: 
978-83-733296-0-7
34,20 zł
taniej 10%
38,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 99 zł

Powiadom mnie o dostępności

powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy