Etyka w biznesie i katolicka nauka społeczna | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Etyka w biznesie i katolicka nauka społeczna

Etyka w biznesie i katolicka nauka społeczna

książka
red. Daniel K. Finn

Nota o książce

Czy religia, której założyciel uczył moralności opartej na fundamentalnej zasadzie miłości bliźniego, może moralnie aprobować zorientowane na zysk przedsiębiorstwa funkcjonujące w ramach współczesnej gospodarki globalnej? Jakie relacje powinny łączyć wiarę i życie gospodarcze? W jaki sposób przedsiębiorcy, pracownicy i dyrektorzy mogą przyczyniać się do wspólnego dobra poprzez bardziej etyczne zachowania biznesowe i społeczne?

Etyka w biznesie i katolicka nauka społeczna to książka prezentująca szerokie spojrzenie na dwa rozbieżne obszary życia. Skoncentrowani na sprawczości przedsiębiorców oraz interesach biznesowych, autorzy podejmują fundamentalne problemy, z którymi mierzą się liderzy biznesu i przedsiębiorstwa pragnące prowadzić swoją działalność w społecznie odpowiedzialny sposób.

Zaprezentowane wywiady z trojgiem katolików zajmujących stanowiska kierownicze oraz pouczające eseje mają ułatwić czytelnikowi nawigację pośród zdradliwych wód, jakie od niepamiętnych czasów oddzielają dążenia nakierowane na zysk gospodarczy od osadzonej w wierze analizy moralnej. Jeśli poszukujesz mostu, który zdołałby połączyć owe dwa wymiary, zacznij od tej niezwykle wnikliwej publikacji.
Thomas Messaru SJ, profesor teologii moralnej, Uniwersytet Fordham

Daniel K. Finn - pofesor ekonomii i sztuk wyzwolonych oraz teologii Uniwersytetu St. John’s i Kolegium im. Świętego Benedykta. Autor książek o etyce w ekonomii i biznesie.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2023
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
380
Wymiary: 
150x225 mm
Waga: 
0.75 kg
ISBN: 
978-83-211-2064-5
48,00 zł
taniej 20%
60,00 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w dniu jutrzejszym
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy