Etyka a problem nihilizmu | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Etyka a problem nihilizmu

Etyka a problem nihilizmu

książka
Piotr Duchliński, Andrzej Kobyliński, Ryszard Moń, Ewa Podrez
wydawca: 
Ignatianum
przeczytaj: 

Nota o książce

Nihilizm jako swoista szansa dla etyki klasycznej – ta cenna perspektywa zdaje się przyświecać Autorom recenzowanej monografii. Przedstawiona do oceny książka jest interesującym i bardzo potrzebnym studium problemu nihilizmu i etyki w jego kontekście. To dobrze, że budzi dyskusję, momentami sprzeciw wobec pewnych tez.

Końcowe partie książki, odwołujące się do intuicji Guardiniego o prymacie Logosu nad etosem, to fundamentalna kwestia, nieco chyba zapominana w duszpasterstwie kościelnym. Przynajmniej w Polsce. To dobry punkt wyjścia do dyskusji nad kwestią najbardziej tu fundamentalną – czy żyjąc w epoce postprawdy, odrzucania Logosu, jesteśmy w stanie wypracować jakiekolwiek rzetelne formy myślenia etycznego. Po dokładnej lekturze monografii z pełnym przekonaniem polecam ją do druku, zapewniając, że przyczyni się ona do wzbogacenia naszego rodzimego piśmiennictwa filozoficznego poświęconego zagadnieniu nihilizmu i jego wpływowi na myślenie o kwestiach moralności i etyki.

prof. dr hab. Krzysztof Stachewicz

Monografia Etyka a problem nihilizmu jest próbą ukazania fenomenu nihilizmu w jego złożoności, z uwzględnieniem jego różnych odmian i kontekstów. Każdy z autorów ujmuje ten problem z nieco innej perspektywy, chociaż w każdej części występują nawiązania do czołowych myślicieli poruszających problem nihilizmu.

Jest kilka powodów, dla których niniejsza monografia powinna zostać opublikowana. Przede wszystkim ukazuje ona przegląd możliwych sposobów rozumienia nihilizmu oraz w sposób rzetelny, obszerny i pogłębiony analizuje stanowiska wielu czołowych filozofów rozpatrujących ten problem (m.in. F. Nietzsche, M. Heidegger, G. Vattimo, R. Guardini). Autorzy wykazują się dużą erudycją i dogłębną znajomością wybranych myślicieli. […] Monografia jest świadectwem chrześcijańskiego spojrzenia na nihilizm i możliwe sposoby jego przezwyciężania w świecie współczesnym.

ks. prof. dr hab. Władysław Zuziak

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
260
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.42 kg
ISBN: 
978-83-7614-430-6
Autor
Piotr DuchlińskiAndrzej KobylińskiRyszard MońEwa Podrez

Tytuły tych samych autorów

39,69 zł
taniej 30%
56,70 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom mnie o dostępności

Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy