Etyka a problem nihilizmu | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Etyka a problem nihilizmu

Etyka a problem nihilizmu

książka
Piotr Duchliński, Andrzej Kobyliński, Ryszard Moń, Ewa Podrez
wydawca: 
Ignatianum
przeczytaj: 

Nota o książce

Nihilizm jako swoista szansa dla etyki klasycznej – ta cenna perspektywa zdaje się przyświecać Autorom recenzowanej monografii. Przedstawiona do oceny książka jest interesującym i bardzo potrzebnym studium problemu nihilizmu i etyki w jego kontekście. To dobrze, że budzi dyskusję, momentami sprzeciw wobec pewnych tez.

Końcowe partie książki, odwołujące się do intuicji Guardiniego o prymacie Logosu nad etosem, to fundamentalna kwestia, nieco chyba zapominana w duszpasterstwie kościelnym. Przynajmniej w Polsce. To dobry punkt wyjścia do dyskusji nad kwestią najbardziej tu fundamentalną – czy żyjąc w epoce postprawdy, odrzucania Logosu, jesteśmy w stanie wypracować jakiekolwiek rzetelne formy myślenia etycznego. Po dokładnej lekturze monografii z pełnym przekonaniem polecam ją do druku, zapewniając, że przyczyni się ona do wzbogacenia naszego rodzimego piśmiennictwa filozoficznego poświęconego zagadnieniu nihilizmu i jego wpływowi na myślenie o kwestiach moralności i etyki.

prof. dr hab. Krzysztof Stachewicz

Monografia Etyka a problem nihilizmu jest próbą ukazania fenomenu nihilizmu w jego złożoności, z uwzględnieniem jego różnych odmian i kontekstów. Każdy z autorów ujmuje ten problem z nieco innej perspektywy, chociaż w każdej części występują nawiązania do czołowych myślicieli poruszających problem nihilizmu.

Jest kilka powodów, dla których niniejsza monografia powinna zostać opublikowana. Przede wszystkim ukazuje ona przegląd możliwych sposobów rozumienia nihilizmu oraz w sposób rzetelny, obszerny i pogłębiony analizuje stanowiska wielu czołowych filozofów rozpatrujących ten problem (m.in. F. Nietzsche, M. Heidegger, G. Vattimo, R. Guardini). Autorzy wykazują się dużą erudycją i dogłębną znajomością wybranych myślicieli. […] Monografia jest świadectwem chrześcijańskiego spojrzenia na nihilizm i możliwe sposoby jego przezwyciężania w świecie współczesnym.

ks. prof. dr hab. Władysław Zuziak

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
260
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.42 kg
ISBN: 
978-83-7614-430-6
Autor
Piotr DuchlińskiAndrzej KobylińskiRyszard MońEwa Podrez

Tytuły tych samych autorów

39,69 zł
taniej 30%
56,70 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl