Etyka a problem nihilizmu | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Etyka a problem nihilizmu

Etyka a problem nihilizmu

książka
Piotr Duchliński, Andrzej Kobyliński, Ryszard Moń, Ewa Podrez
wydawca: 
Ignatianum
przeczytaj: 

Nota o książce

Nihilizm jako swoista szansa dla etyki klasycznej – ta cenna perspektywa zdaje się przyświecać Autorom recenzowanej monografii. Przedstawiona do oceny książka jest interesującym i bardzo potrzebnym studium problemu nihilizmu i etyki w jego kontekście. To dobrze, że budzi dyskusję, momentami sprzeciw wobec pewnych tez.

Końcowe partie książki, odwołujące się do intuicji Guardiniego o prymacie Logosu nad etosem, to fundamentalna kwestia, nieco chyba zapominana w duszpasterstwie kościelnym. Przynajmniej w Polsce. To dobry punkt wyjścia do dyskusji nad kwestią najbardziej tu fundamentalną – czy żyjąc w epoce postprawdy, odrzucania Logosu, jesteśmy w stanie wypracować jakiekolwiek rzetelne formy myślenia etycznego. Po dokładnej lekturze monografii z pełnym przekonaniem polecam ją do druku, zapewniając, że przyczyni się ona do wzbogacenia naszego rodzimego piśmiennictwa filozoficznego poświęconego zagadnieniu nihilizmu i jego wpływowi na myślenie o kwestiach moralności i etyki.

prof. dr hab. Krzysztof Stachewicz

Monografia Etyka a problem nihilizmu jest próbą ukazania fenomenu nihilizmu w jego złożoności, z uwzględnieniem jego różnych odmian i kontekstów. Każdy z autorów ujmuje ten problem z nieco innej perspektywy, chociaż w każdej części występują nawiązania do czołowych myślicieli poruszających problem nihilizmu.

Jest kilka powodów, dla których niniejsza monografia powinna zostać opublikowana. Przede wszystkim ukazuje ona przegląd możliwych sposobów rozumienia nihilizmu oraz w sposób rzetelny, obszerny i pogłębiony analizuje stanowiska wielu czołowych filozofów rozpatrujących ten problem (m.in. F. Nietzsche, M. Heidegger, G. Vattimo, R. Guardini). Autorzy wykazują się dużą erudycją i dogłębną znajomością wybranych myślicieli. […] Monografia jest świadectwem chrześcijańskiego spojrzenia na nihilizm i możliwe sposoby jego przezwyciężania w świecie współczesnym.

ks. prof. dr hab. Władysław Zuziak

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
260
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.42 kg
ISBN: 
978-83-7614-430-6

Tytuły tych samych autorów

56,70 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom mnie o dostępności

powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy