Etyczny wymiar edukacji nauczycielskiej | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Etyczny wymiar edukacji nauczycielskiej / Outlet

Etyczny wymiar edukacji nauczycielskiej

książka
red. Antoni Rumiński

Nota o książce

Książka stara się odpowiedzieć na pytania, jaka jest rola nauczyciela we współczesnym świecie oraz na jakich założeniach budować współczesną i pedeutologiczną edukację? Jest ona adresowana do wszystkich, którzy szkoły nie traktują jak fabryki, tylko widzą w niej agendę wychowania i socjalizacji, zapewniającą ciągłość kulturową i historyczną. Praca ta pokazuje, że źródłem i podstawą reformy edukacyjnej może być antropozofia, w której człowiek i jego mądrość spostrzegane są przeze wszystkim w układzie wertykalnym i horyzontalnym, że obecnie nie wystarczają przesłanki racjonalne by być w zawodzie. Okazuje się, że o wiele istotniejsze jest ukazanie przez nauczyciela uczniom sensu życia poprzez wdrażanie ich do samorealizacji, radzenia sobie w życiu rodzinnym, zawodowym, społecznym i kulturotwórczym, przygotowania go do życia godnego i wartościowego. Nauczyciel taki powinien przejawiać bogatą, zdrową psychicznie osobowość, wszechstronną orientację etyczną i wrażliwość społeczną.

Omówione zostało tutaj także powstanie nowego nurtu neohumanistycznego, opartego na myśli fenomenologicznej i filozofii dialogu, ukazującego możliwości rozwoju człowieka poprzez wychowanie, którego istotą jest tworzenie atmosfery wzajemnej miłości. Unowocześnienie polskiej edukacji wiąże się, bowiem ściśle z dziełem unowocześnienia człowieka, który będzie umiał rozumnie sterować swoją egzystencją. Człowieka, któremu dana będzie umiejętność zarówno spostrzegania, jak i przeżywania otaczającego go świata.

Towar z kategorii Outlet
Publikacja może zawierać następujące uszkodzenia: porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia kartek, zżółknięte strony itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Liczba egzemplarzy ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2004
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
232
Wymiary: 
160x235 mm
Waga: 
0.45 kg
ISBN: 
978-83-7308-319-7
20,70 zł
taniej 10%
23,00 zł
cena det. za
egz.
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 21,90 zł
Wysyłka w poniedziałek
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy