Edukacja oświeceniowa a szkoła tradycyjna | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Edukacja oświeceniowa a szkoła tradycyjna / Outlet

Edukacja oświeceniowa a szkoła tradycyjna

Z dziejów kultury intelektualnej i filozoficznej
książka
Stanisław Janeczek
wydawca: 
Wydawnictwo KUL

Nota o książce

Publikacja jest analizą specyfiki oświaty w dobie oświecenia, ukazanej na tle szkoły tradycyjnej. Koncentruje się na dokonaniach, które miały wpływ na reformy dokonane przez polską Komisję Edukacji Narodowej, a więc na procesach jakie ujawniły się we Francji, w państwach niemieckich i monarchii habsburskiej. Są to jednak ustalenia reprezentatywne dla całej oświaty oświeceniowej. Zrozumienie bogactwa przekształceń w tym typie oświaty wymagało wszakże zrozumienia punktu ich odniesienia, czyli natury szkoły tradycyjnej, zwłaszcza najbardziej upowszechnionej na gruncie katolickiej Rzeczypospolitej, w której dominowała szkoła prowadzona przez jezuitów.

Prezentowane przedsięwzięcie stanowi splot badań, których przedmiotem są dzieje oświaty, analizowane przy pomocy metod historii intelektualnej i filozoficznej. Ich rdzeniem jest określenie relacji oświaty do zmieniających się formacji kulturowo-społecznych. W szczególności chodzi o odpowiedź na pytanie: Jakie prądy ideowe stymulowały specyfikę poszczególnych wizji oświaty oraz jakie jej wyznaczano miejsce w całokształcie współczesnej jej kultury i życia społecznego, których ideały szkoła miała upowszechniać? W tym dopiero kontekście pojawia się problematyka specyfiki treści i form wychowania i kształcenia oraz określenia podporządkowanego im instytucjonalnego kształtu różnych typów szkolnictwa.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2008
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
342
Wymiary: 
175x250 mm
Waga: 
1.07 kg
ISBN: 
978-83-7363-676-6
Autor
Stanisław Janeczek
30,40 zł
taniej 20%
38,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom mnie o dostępności

Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy