Druga Księga Machabejska | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Druga Księga Machabejska

Druga Księga Machabejska

Stary Testament, Tom XIV / część 3
książka
ks. Łukasz Laskowski

Nota o książce

Druga Księga Machabejska należy do najmniej popularnych ksiąg Starego Testamentu. Jej wartość i pożytek duchowy, który można odnieść w indywidualnej lekturze, wydaje się wciąż nieodkryty i niedoceniony, natomiast w roku liturgicznym Kościoła jedynie dwa razy czyta się jej fragmenty, istnieje też możliwość dołączenia jej tekstów do mszy za poległych. Prezentowana książka, tak jak i pozostałe z serii Nowy Komentarz Biblijny, pomoże w samodzielnej lekturze Księgi Machabejskiej, w jej zrozumieniu i interpretacji, oraz dostarczy wielu ważnych informacji na jej temat wszystkim zainteresowanym genezą i strukturą ksiąg biblijnych.

Publikacja, tak jak pozostałe tomy tej serii, zawiera rozbudowany wstęp z zarysowanym tłem polityczno-społecznym opisanych w Księdze wydarzeń. Wstęp ukazuje także walory lektury tej Księgi jako dzieła historycznego, bada jej cechy literackie i strukturę oraz język i styl, ukazuje problemy związane z jej powstaniem, a także włączeniem do ksiąg kanonicznych i recepcją we wczesnych wiekach chrześcijaństwa.

Zasadnicza treść książki to kolejne fragmenty Księgi i komentarz do nich, podzielony na trzy części: Zagadnienia historyczno-literackie, Egzegeza oraz Aspekt kerygmatyczny.

Szczegółowe dane

Tom: 
XIV / część 3
Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2017
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
728
Wymiary: 
175x240 mm
Waga: 
1.3 kg
ISBN: 
978-83-7797-681-4
Seria wydawnicza: 
Nowy Komentarz Biblijny

Tytuły tych samych autorów

100,00 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa
Produkt dostępny w magazynie
Pocztex0 zł
paczkomaty InPost0 zł
sklepy Żabka0 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy