Drogi i rozdroża | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Drogi i rozdroża / Outlet

Drogi i rozdroża

Migracje Polaków w Unii Europejskiej po 1 maja 2004 roku
książka
red. Halina Grzymała-Moszczyńska, Anna Kwiatkowska, Joanna Roszak
wydawca: 
Nomos

Nota o książce

Zjawisko migracji, które objęło Polskę po 2004 roku, stanowi warty eksploracji teren nie tylko dla demografów, ekonomistów i socjologów, jak dzieje się to najczęściej, ale też dla psychologów, którzy z racji swojej roli zawodowej muszą wspierać wszystkich aktorów tego procesu (...).

Sytuacja migracji rodzi wiele interesujących problemów badawczych. W książce tej zostały poruszone takie zagadnienia jak sytuacja polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii i Belgii w ich własnej percepcji, skontrastowanej z postrzeganiem ich jako „gości” przez społeczeństwo krajów przyjmujących. Szczegółowe aspekty badań tych kierunków emigracji dotyczą również problematyki specyfiki migracji ludności z terenów wiejskich oraz migracji na tereny wiejskie lub do ośrodków wielkomiejskich. Interesujące pytania badawcze dotyczą roli tak ważnej części polskiej tożsamości w tych krajach, jaką jest identyfikacja religijna. Czy na emigracji stajemy się religijni w inny sposób niż w Polsce? Czy ma na to wpływ kontekst religijny nowego kraju, znalezienie się w grupie będącej większością lub mniejszością religijną? (...)

Szereg inspiracji znajdą w tej książce również socjologowie, antropolodzy kulturowi, pedagodzy, studenci stosunków międzynarodowych, religioznawcy i politolodzy. Wszyscy oni, czy to na poziomie analiz teoretycznych, czy to na poziomie projektowania działań praktycznych, muszą bowiem w coraz większym stopniu uwzględniać fakt, że migracje wpłynęły na kondycję nie tylko ekonomiczną, ale – a może nawet przede wszystkim – świadomościową polskiego społeczeństwa. (Fragment wstępu)

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2010
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
416
Wymiary: 
150x230 mm
Waga: 
0.77 kg
ISBN: 
978-83-7688-016-7
Redaktor
Halina Grzymała-MoszczyńskaAnna KwiatkowskaJoanna Roszak
50,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł

Powiadom mnie o dostępności

Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0.00 zł
pliki do pobrania0.00 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy