Droga do świętości cz. 2 | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Droga do świętości cz. 2 Ścieżka cnót i rad ewangelicznych

Droga do świętości cz. 2

Ścieżka cnót i rad ewangelicznych
książka
św. Alfons Maria Liguori
wydawca: 
Wydawnictwo AA

Nota o książce

Druga część jednego z najważniejszych dzieł wielkiego mistrza duchowego, poświęcona została dążeniu ku świętości jako doskonałości chrześcijańskiej przez praktykowanie cnót i rad ewangelicznych. Na tej drodze św. Alfons Liguori okazuje się niezrównanym przewodnikiem. W oparciu o dzieła, słowa i przykład życia wielu świętych, św. Alfons udziela konkretnych duchowych rad i cennych wskazówek na takie tematy jak pokora ducha, pokora serca, posłuszeństwo, ewangeliczne ubóstwo, skarb dziewictwa, umartwienie zmysłów, wstrzemięźliwość w mowie, cierpliwość i wiele innych.

Miłość Boga wywiodła nas z nicości i postawiła na tym święcie przed innymi stworzeniami, które mógł stworzyć. Miłość Jego stworzyła sklepienie niebios i tysiące świateł w przestrzeni, góry morza, doliny, rzeki, i wszystko, czym się raduje nasze oko i zachwyca nasz umysł. Lecz tej miłości nie wystarczało obsypywanie nas niezliczonymi darami, gdyż potrzebą miłości jest oddać siebie i to właśnie uczyniła Boża miłość. Ta święta Miłość wyprowadziła najlepsze skutki ze złego.

Gdy przeklęty grzech pozbawił nas łaski Bożej, zamknął bramy niebios i uczynił niewolnikami piekła. Bóg mógł nas tysiącem innych środków wybawić, lecz miłość kazała Mu przyjąć ludzką naturę i cudem godnym podziwu nieba i ziemi, męką i śmiercią krzyżową odkupić nas od piekła i bramy niebios otworzyć. Fragment książki

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2017
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
384
Wymiary: 
140x200 mm
Waga: 
0.65 kg
ISBN: 
978-83-7864-653-2

Tytuły tych samych autorów

49,90 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w dniu jutrzejszym
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy