Człowiek w poszukiwaniu prawdy | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Człowiek w poszukiwaniu prawdy

Człowiek w poszukiwaniu prawdy

Prace dedykowane Profesorowi Stanisławowi Głazowi SJ z okazji 70-lecia urodzin i 50-lecia życia zakonnego
książka
red. Marcin J. Jabłoński
wydawca: 
Wydawnictwo Naukowe Akademii Ignatianum w Krakowie
przeczytaj: 

Nota o książce

Prof. dr hab. Stanisław Głaz SJ jest związany z kilkoma ośrodkami naukowymi, w których prowadzi wykłady oraz seminaria licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Od 1993 roku pracuje w Akademii Ignatianum w Krakowie. Przez wiele lat pracował w Instytucie Teologicznym św. Jana z Kęt w Bielsku-Białej, prowadził też wykłady w Wyższym Seminarium Duchownym Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie oraz wykładał w Wyższej Szkole Ubezpieczeń w Krakowie, gdzie pełnił rolę dziekana i prorektora. Na zaproszenie władz słowackiego Uniwersytetu Trnawskiego prowadził zajęcia w tamtejszym Instytucie Psychologii. W trakcie swej działalności dydaktycznej Stanisław Głaz wypromował wiele osób ze stopniem licencjata, magistra i doktora.

Brał czynny udział w projektach oraz konferencjach międzynarodowych i krajowych. Ponadto przez wiele lat pracował jako duszpasterz w kilku ośrodkach parafialnych, a także zorganizował kilkadziesiąt plenerów malarskich w kraju i za granicą. Badania Księdza Profesora odnoszą się do wymiaru psychicznego i religijnego człowieka. Skupiają się głównie na poszukiwaniu pozytywnej funkcji doświadczenia religijnego i związanego z nim przeżycia religijnego, czyli poczucia obecności lub nieobecności Boga, przeżycia opuszczenia przez Boga, a także kryzysu religijnego w holistycznym procesie rozwoju człowieka. Rezultatem analizy doświadczenia religijnego dokonanej przez Profesora Głaza są oryginalne testy psychologiczne umożliwiające badania jakościowe i ilościowe tych procesów. Wyniki badań z użyciem tych testów zostały opublikowane w prestiżowych międzynarodowych czasopismach naukowych.

Książka zawiera szereg artykułów dotyczących tematyki filozoficznej, psychologicznej, religijnej i kulturowej, dedykowanych Jubilatowi i związanych z jego zainteresowaniami. Ponadto zostały w niej ukazane inspiracje artystyczne Jubilata, zobrazowane przez zaprzyjaźnionych twórców. Pomimo wyjątkowej interdyscyplinarności dostarczonych prac, mamy nadzieję, że Wydawnictwu udało się nadać temu zbiorowi tekstów spójność tematyczną i logiczną, biorąc pod uwagę nie tylko wielokierunkowość badań naukowych Stanisława Głaza, ale przede wszystkim główne przesłanie tomu jubileuszowego, którym jest ukazanie różnych perspektyw poszukiwania prawdy w doświadczeniu osobistym i społecznym współczesnego człowieka, nawiązując do psychologii, edukacji i religii, a przede wszystkim do filozofii i sztuki.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2021
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
648
Wymiary: 
160x240 mm
Waga: 
1.39 kg
ISBN: 
978-83-7614-504-4
Redaktor
Marcin J. Jabłoński
59,50 zł
taniej 30%
85,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy