Cycerona i Jana Pawła II myślenie o starości | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Cycerona i Jana Pawła II myślenie o starości

Cycerona i Jana Pawła II myślenie o starości

książka
Dominik Chechelski
wydawca: 
Wydawnictwo Scriptum

Nota o książce

Różnice i punkty zbieżne, konfrontacja myślenia o starości w perspektywie dwóch tysiącleci. Jakie zmiany zaszły w postrzeganiu wieku podeszłego? Czy zmieniły się problemy samej starości, i czy współczesna kultura w porównaniu z zachodnią starożytnością uczyniła postęp w odniesieniu do ludzi starych?

Zadaniem książki nie jest ani opis ewolucji myśli obu autorów, ani też ukazanie pewnej dynamiki i rozwoju refleksji nad starością w okresie od czasów Cycerona do Jana Pawła II. Priorytetem jest zaprezentowanie całościowego spojrzenia na starość, jakie wyłania się z analizy dzieł papieża i Cycerona.

Zarówno dzieło Cycerona, jak i papieski list były już przedmiotem zainteresowań badaczy, ale każde z osobna. Podobne porównania były też czynione, ale nie stanowią one głębszej analizy problemu.

„Na szczególną uwagę zasługuje nietuzinkowe podejście Autora do przedstawionej analizy, która szuka uzasadnienia dla dzisiejszej gerontologii społecznej, pracy socjalnej czy teologii, zwłaszcza w jej «praktycznym» wymiarze, jakim jest duszpasterstwo osób starszych. To zespolenie teorii z praktyką widać chociażby w postulacie pochylenia się nad duszpasterzami-seniorami, poznania ich możliwości i potrzeb, ale też rozeznania ich dalszego miejsca i roli w Kościele.” dr hab. Małgorzata Duda, prof. UPJPII

Szczegółowe dane

Tom: 
2
Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2017
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
222
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.36 kg
ISBN: 
978-83-65432-48-3
Seria wydawnicza: 
Horyzonty dogmatu
Autor
Dominik Chechelski
26,50 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztexod 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy