Cudowne ikony | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Cudowne ikony

Cudowne ikony

Proście, a otrzymacie
książka
red. Wiera Kulikowa
tłumacz: 
Aniela Czendlik
wydawca: 
Aromat Słowa
Cudowne ikony

Nota o książce

Publikacja przedstawia historię ikonopisarstwa, najważniejsze rodzaje i techniki pisania ikon. Omawia też znaczenie symboli i atrybutów przedstawionych na ikonach, ich kolorystykę i symbolikę wykorzystanych barw, kanon ikonograficzny, najsłynniejsze szkoły pisania ikon oraz ich największych twórców.

W książce znajdziemy szczegółowe opisy najsłynniejszych cudownych ikon oraz związanych z nimi niezwykłych zjawisk - mirotoczenia, samoodnawiania (czyli samoczynnego odnawiania się ikon), upomnień, przepowiedni, uzdrowień. Niektóre ikony wsławiły się uchronieniem całych miast przed epidemią, kataklizmem czy działaniami wojennymi, które to wydarzenia również zostały opisane w tej publikacji. Dzieło wzbogacono też o słownik terminów technicznych dotyczących sztuki pisania ikon i ich historii.

Wspaniała monografia przedstawiająca najsłynniejsze ikony - cudowne nie tylko ze względu na ich wielką artystyczną i duchową wartość, ale przede wszystkim na związane z nimi nadzwyczajne, niewytłumaczalne zjawiska, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. mirotoczenia - wydzielania przez ikony cudownego oleju (miro), niejednokrotnie posiadającego uzdrawiające właściwości.

Zadziwiający jest fakt, że w naszych czasach zjawisko mirotoczenia stało się niemal masowe. Ikony płaczą, wydzielają przyjemną woń i krwawią. Przypadków mirotoczenia jest dziś tak wiele, że przy Patriarchacie Moskiewskim powołano specjalną komisję zajmującą się badaniem owych cudownych znaków, i to z pomocą specjalistów z kręgu nauk ścisłych i przy wykorzystaniu najnowszych metod, którymi posługują się te nauki.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2021
Oprawa: 
twarda z obwolutą
Liczba stron: 
160
Wymiary: 
240x330 mm
Waga: 
2.16 kg
ISBN: 
978-83-65758-33-0

Tytuły tych samych autorów

159,00 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w poniedziałek
Darmowa dostawa
Produkt dostępny w magazynie
Pocztex0 zł
paczkomaty InPost0 zł
sklepy Żabka0 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy