Chrzest jako fundament życia religijnego | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Chrzest jako fundament życia religijnego

Chrzest jako fundament życia religijnego

książka
Tomasz M. Dąbek OSB
wydawca: 
Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec

Nota o książce

Katechizm Kościoła Katolickiego określa sakrament chrztu słowami: Chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu (vitae spiritualis ianua) i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania: "Chrzest jest sakramentem odrodzenia przez wodę i w słowie" (Katechizm Rzymski, 2, 2, 5) (KKK 1213).

Podstawą rozważań są wstępy do obrzędów oraz same obrzędy chrztu dzieci i dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem tekstów biblijnych stanowiących podstawy teologicznej nauki o sakramencie chrztu, a także duszpasterskiego doświadczenia. Pomogą one odnowić świadomość tego, co dokonało się, gdy przyjmowaliśmy chrzest – w znakomitej większości w Polsce jako niemowlęta.

Autor przybliża też obrzędy chrztu, zwłaszcza ludzi dorosłych, podczas których dojrzałe osoby wyznają wiarę w Chrystusa, wyrzekają się wszystkiego, co tej wierze się sprzeciwia, a celebrans w imieniu Kościoła przekazuje zarówno pouczenia pokazujące znaczenie kolejnych czynności składających się na obrzędy, jak nadprzyrodzone, niewidzialne dary łaski Bożej. Przypomnienie tych obrzędów i zrozumienie ich sensu może być podstawą do rachunku sumienia, zastanowienia się, jak współpracujemy z łaską Bożą, jak rozwijamy wielkie dary, które otrzymaliśmy jako małe dzieci.

Szczegółowe dane

Tom: 
71
Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2018
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
104
Wymiary: 
100x180 mm
Waga: 
0.09 kg
ISBN: 
978-83-7354-826-8
Seria wydawnicza: 
Z tradycji mniszej
Autor
Tomasz M. Dąbek OSB

Tytuły tych samych autorów

13,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl