Chodźmy razem
Nota o książce
Treści podręcznika metodycznego skupiają się na zagadnieniu różnych wspólnot, Ośmiu Błogosławieństw, powołania do miłości, działania Ducha Świętego i sakramentu bierzmowania, religii świata, wiary w Biblii, powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, grzechów przeciw Duchowi Świętemu, treści modlitwy "Ojcze nasz". Ostatnie trzy rozdziały w podręczniku dotyczą tematyki Kościoła i ekumenizmu, wydarzeń z jego historii od Oświecenia do XIX w. oraz tematyki roku liturgicznego.
Nowe tematy dotyczą m.in. postaci biblijnych Starego Testamentu, angelologii, Wniebowstąpienia, a także misji ad gentes, nauki społecznej Kościoła, teologii dogmatów i Soboru Watykańskiego I (zagadnienie nieomylności Magisterium Kościoła, rozum a wiara) oraz historii Kościoła w Polsce za czasów zaborów.
Podręcznik metodyczny zawiera:
- scenariusze lekcji. Ich cele, treści i wymagania są zgodne z założeniami nowych dokumentów katechetycznych. Scenariusze zawierają różnorodne formy i metody pracy, które sprawią, że lekcje religii będą interesujące
- płytę CD z materiałami do wydrukowania (plan wynikowy, kryteria oceniania, propozycje sprawdzianów i klucze odpowiedzi, pomoce dydaktyczne) oraz tekstami dla nauczyciela
- płytę DVD z 5 filmami edukacyjnymi przygotowanymi specjalnie do treści 10 jednostek lekcyjnych.
Seria podręczników „Odsłonić twarz Chrystusa” przygotowana przez zespół autorów pod kierownictwem ks. prof. Władysława Kubika SJ służy jako pomoc w ewangelizacji i formacji młodzieży oraz prowadzeniu jej do dojrzałości chrześcijańskiej. Układ treści i zadań w podręcznikach sprzyja zdobywaniu przez uczniów umiejętności niezbędnych na różnych etapach nauczania. Najważniejszym celem serii jest jednak ukazanie młodzieży oblicza Chrystusa obecnego w Kościele i w każdym człowieku.
Materiały pomocnicze, np. plany wynikowe dostępne są na stronie katechizmy.pl