Bóg przemówił do nas przez Syna | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Bóg przemówił do nas przez Syna

Bóg przemówił do nas przez Syna

Studia nad Listem do Hebrajczyków
książka
Piotr Kasiłowski SJ
wydawca: 
Wydawnictwo Naukowe Collegium Bobolanum

Nota o książce

List do Hebrajczyków stanowi wielkie wyzwanie duchowe i intelektualne dla czytelnika. W żadnym tekście Nowego Testamentu poza ewangeliami nie znajdujemy tylu szczegółów z ziemskiego życia Pana Jezusa. Dowiadujemy się, że płakał w Ogrójcu, że poniósł śmierć poza murami Jerozolimy, że zamiast radości, którą mu obiecano, otrzymał krzyż. Przy pomocy terminologii zaczerpniętej ze Starego Testamentu Jego męka i zmartwychwstanie są przedstawione jako sprawowanie kultu.

Autora charakteryzuje intelektualny wymiar teologicznych rozważań. Aby przedstawić życie Jezusa w kategoriach kultycznych, autor odróżniał to, co istotne, od tego, co drugorzędne, rozumiejąc zamysł Boży zawarty w Starym Testamencie jako zapowiedź życia i ofiary Chrystusa. Jako jedyny wśród pisarzy Nowego Testamentu nazywa Jezusa kapłanem, mówiąc, że złożył Bogu ofiarę z samego siebie. Ma ona wartość wieczną, bo była składana przez człowieka bez grzechu, przy współdziałaniu Ducha Wiecznego, a polegała na posłusznym oddaniu się Bogu Ojcu z miłości do ludzi w sytuacji wielkiego cierpienia. Autor stwierdza, że dopóki istniały instytucje kultyczne Starego Testamentu, nie została jeszcze objawiona ludziom droga do sanktuarium Boga w niebie. Tą drogą jest zmartwychwstały Chrystus, a Jego Ciało stanowi przybytek, przez który człowiek wchodzi do wieczności Boga.

W książce zostały zebrane studia na temat Listu do Hebrajczyków, które układają się w pewną całość. Wszystkie one ukazują jedyność Osoby Jezusa, przez którego Bóg do nas przemówił w sposób ostateczny. Postacie wielkiej wiary Starego Testamentu są powiązane z Synem Bożym, który wypełnia wszystkie obietnice, mające za przedmiot uczestniczenie w tajemnicy Boga już nie przez znaki i symbole, lecz przez dar Boskiego życia.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2021
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
272
Wymiary: 
160x230 mm
Waga: 
0.415 kg
ISBN: 
978-83-959422-1-1
Autor
Piotr Kasiłowski SJ
54,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl