Biblia Nowy Testament | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Biblia Nowy Testament album

Biblia Nowy Testament

Ilustrowany mozaikami z bazyliki św. Marka w Wenecji
album
w etui
tłumacz: 
ks. Jan Nowak, Krzysztof Stopa, Bogusław Nosek
wydawca: 
Jedność
Biblia Nowy Testament album

Nota o książce

Oryginalny album z najnowszym wydaniem tekstu Nowego Testamentu, zilustrowanym pięknymi mozaikami z bazyliki św. Marka w Wenecji oraz opatrzonym profesjonalnymi komentarzami.

Niezwykła duchowa i artystyczna pielgrzymka po kartach najwspanialszej księgi ludzkości.

Opracowując ten niezwykły album komitet naukowy, składający się z międzynarodowego grona specjalistów, zdecydował się wybrać z bogactwa bazyliki św. Marka te dzieła, które pozostają w pewnej ciągłości zgodnie z daną księgą biblijną. Odnosi się to szczególnie do linii narracyjnej czterech Ewangelii. W znacznej części przypadków cykl ikonograficzny tak skomponowano, by towarzyszyć lekturze tekstu, a niekiedy także podkreślić związek między jednorodnymi księgami biblijnymi, jak w przypadku listów Pawłowych i apostolskich. Ponadto przemyślana praca edytorska pozwoliła stworzyć reprodukcje, które celowo ukazują dane dzieło w takim przybliżeniu, w jakim nie jest to możliwe do zobaczenia w rzeczywistości. 

Niniejsza publikacja zawiera w polskiej edycji tekst Nowego Testamentu, przytoczony za V wydaniem Biblii Tysiąclecia (Pallottinum, Poznań 2003). Towarzyszą jej objaśnienia do Ewangelii, Dziejów Apostolskich, Listów i Apokalipsy św. Jana, a także opisy prezentowanych obrazów. W lekturę dzieła wprowadzają: patriarcha Wenecji Francesco Moraglia, prokurator bazyliki św. Marka Antonio Meneguolo i przedstawiciel komitetu naukowego Natalino Bonazza.

Luksusowa edycja, wydana w dużym formacie z ozdobnym etui, ze złoconymi brzegami kartek będzie atrakcyjnym prezentem na różne okazje!

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2016
Oprawa: 
twarda, złocone brzegi
Liczba stron: 
416
Wymiary: 
280x380 mm
Waga: 
6.23 kg
ISBN: 
9788379712588

Tytuły tych samych autorów

200,00 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w poniedziałek
Darmowa dostawa
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
Pocztex0 zł
paczkomaty InPost0 zł
sklepy Żabka0 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy