Autobiografia niekontrowersyjna | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Autobiografia niekontrowersyjna

Autobiografia niekontrowersyjna

książka
Andrzej Marian Świątkowski
wydawca: 
Ignatianum
przeczytaj: 

Nota o książce

Autobiografia traktuje o drodze życiowej i zawodowej ambitnego prawnika w okresie zmian politycznych i społecznych, jakie miały miejsce w Polsce po II wojnie światowej. Zamieszczone w autobiografii sądy i oceny mają charakter subiektywny. Uniknięcie ich siłą rzeczy jest więc niemożliwe. Zamieszczone w autobiografii wzmianki i refleksje o innych osobach, z którymi los zetknął autora, świadczą o tym, że osoby te trwale zapisały się w jego życiu zawodowym. Pisząc o sobie, autor przedstawia nie tylko fakty i zdarzenia. Poza warstwą faktograficzną autobiografia zawiera jego emocje i uczucia. Także bowiem w przypadku twórczości naukowej autobiografia dostarcza czytelnikowi informacji o czasach, wydarzeniach i osobach – twórcach i świadkach określonych zdarzeń.

Książka jest poświęcona m.in. uczniom autora: magistrom prawa, administracji, doktorom nauk prawnych, nauki o polityce społecznej, doktorom habilitowanym nauk prawnych i profesorom prawa. Autor wykształcił ponad pięciuset magistrów i wypromował dwudziestu doktorów. Trzech spośród nich – zatrudnionych w kierowanej przez niego przez ponad 25 lat Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego – uzyskało stopnie doktorów habilitowanych, a następnie tytuły profesorskie. Lektura autobiografii pokazuje, że człowiek, któremu dano szansę rozwoju, potrafi ją wykorzystać mimo rozmaitych przeciwności losu.

prof. zw. dr hab. Andrzej Marian Świątkowski – prawnik i socjolog, profesor Jean Monnet Chair w zakresie europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Emerytowany profesor Uniwersytet Jagiellońskiego. Od 2015 roku pracuje w Akademii Ignatianum w Krakowie. Absolwent Uniwersytetu Pensylwanii w Filadelfii, magister prawa tej uczelni (LL.M). Prowadził wykłady i seminaria oraz wygłaszał referaty naukowe w Europie, USA, Ameryce Południowej, Australii i Japonii. Honorowy obywatel stanu Kentucky (Kentucky Colonel). Członek i pierwszy wiceprzewodniczący Europejskiego Komitetu Praw Społecznych Rady Europy w Strasburgu. Laureat nagród Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rektora UJ (Laur Jagielloński) za wybitne osiągnięcia naukowe. Opublikował w kraju i za granicą ponad 750 prac naukowych na temat polskiego, europejskiego, międzynarodowego i porównawczego prawa pracy, prawa zabezpieczenia społecznego i polityki społecznej.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2020
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
750
Wymiary: 
165x240 mm
Waga: 
1.4 kg
ISBN: 
978-83-7614-463-4
Autor
Andrzej Marian Świątkowski

Tytuły tych samych autorów

68,60 zł
taniej 30%
98,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy