Arka Przymierza | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Arka Przymierza

Arka Przymierza

Historia i tajemnice Arki Przymierza, którą polecił zbudować sam Pan Bóg
DVD
Marina Ricci
wydawca: 
E-lite Distribution
Arka Przymierza

Nota o filmie

Arka Przymierza zaginęła w czasie oblężenia Jerozolimy przez Nebukadnezara II w 587 r. przed Chrystusem, chociaż w Biblii nie ma wzmianki o zabraniu jej do Babilonu. Nie została wymieniona wśród sprzętów zrabowanych ze świątyni. Nie ma także doniesień, by ją oddano i umieszczono w odbudowanej świątyni albo że wykonano jakąś inną arkę.

Według 2 Księgi Machabejskiej, Arka Przymierza i Namiot Spotkania zostały z polecenia Bożego zabrane przez proroka Jeremiasza i przeniesione na górę Nebo, gdzie ukryto ją w jednej z pieczar. Tam pozostanie aż do czasu przepowiedzianego przez proroka: Miejsce to pozostanie nieznane, aż Bóg na powrót zgromadzi swój lud i okaże mu miłosierdzie. (2 Mch 2,7)

Marina Ricci jest korespondentką w Watykanie i realizatorką filmów dokumentalnych poświęconych największym tajemnicom biblijnym. W swoim dokumencie próbuje wyjaśnić czy obiekt znajdujący się w kościele Matki Bożej z Syjonu w etiopskim Aksum jest autentyczną Arką Przymierza, wykonaną według wskazówek samego Boga przez Żydów podczas ucieczki z Egiptu. Etiopczycy posiadaniem Arki chlubią się od wieków. Nikt, z wyjątkiem strzegących ich kapłanów, nie ma do niej dostępu.

Arkę udało się zobaczyć tylko jednemu człowiekowi. W filmie, to zresztą najciekawszy fragment dokumentu, wystąpił Giuseppe Claudio Infranca. Profesor Infranca jest Włochem, architektem i konserwatorem zabytków. Do Aksum pojechał na zaproszenie zwierzchnika Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, by ocenić stan kościoła Matki Bożej z Syjonu, którego wnętrze zalała woda po siarczystej ulewie. - Jestem pewny, że widziałem Arkę Przymierza, a jej biblijne datowanie jest prawidłowe. – mówi w filmie prof. Giuseppe Claudio Infranca. Czy jego świadectwo jest wiarygodne? Na to i wiele innych pytań związanych z tajemnicami Arki Przymierza odpowiedź znajdziemy w tym dokumencie.

Szczegółowe dane

Komplet zawiera: 
1 płyta DVD
Rok wydania: 
2017
Długość nagrania: 
60 min
Lektor: 
polski
Napisy: 
polskie
Wymiary: 
145x190 mm
Waga: 
0.21 kg
Format obrazu: 
16:9
Format dźwięku: 
2:0
Seria wydawnicza: 
Kolekcja Ludzie Boga
Reżyser
Marina Ricci

Tytuły tych samych autorów

24,99 zł
cena det. za
szt.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt chwilowo niedostępny
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl