Arka Przymierza | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Arka Przymierza

Arka Przymierza

Historia i tajemnice Arki Przymierza, którą polecił zbudować sam Pan Bóg
DVD
Marina Ricci
Arka Przymierza

Nota o filmie

Arka Przymierza zaginęła w czasie oblężenia Jerozolimy przez Nebukadnezara II w 587 r. przed Chrystusem, chociaż w Biblii nie ma wzmianki o zabraniu jej do Babilonu. Nie została wymieniona wśród sprzętów zrabowanych ze świątyni. Nie ma także doniesień, by ją oddano i umieszczono w odbudowanej świątyni albo że wykonano jakąś inną arkę.

Według 2 Księgi Machabejskiej, Arka Przymierza i Namiot Spotkania zostały z polecenia Bożego zabrane przez proroka Jeremiasza i przeniesione na górę Nebo, gdzie ukryto ją w jednej z pieczar. Tam pozostanie aż do czasu przepowiedzianego przez proroka: Miejsce to pozostanie nieznane, aż Bóg na powrót zgromadzi swój lud i okaże mu miłosierdzie. (2 Mch 2,7)

Marina Ricci jest korespondentką w Watykanie i realizatorką filmów dokumentalnych poświęconych największym tajemnicom biblijnym. W swoim dokumencie próbuje wyjaśnić czy obiekt znajdujący się w kościele Matki Bożej z Syjonu w etiopskim Aksum jest autentyczną Arką Przymierza, wykonaną według wskazówek samego Boga przez Żydów podczas ucieczki z Egiptu. Etiopczycy posiadaniem Arki chlubią się od wieków. Nikt, z wyjątkiem strzegących ich kapłanów, nie ma do niej dostępu.

Arkę udało się zobaczyć tylko jednemu człowiekowi. W filmie, to zresztą najciekawszy fragment dokumentu, wystąpił Giuseppe Claudio Infranca. Profesor Infranca jest Włochem, architektem i konserwatorem zabytków. Do Aksum pojechał na zaproszenie zwierzchnika Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, by ocenić stan kościoła Matki Bożej z Syjonu, którego wnętrze zalała woda po siarczystej ulewie. - Jestem pewny, że widziałem Arkę Przymierza, a jej biblijne datowanie jest prawidłowe. – mówi w filmie prof. Giuseppe Claudio Infranca. Czy jego świadectwo jest wiarygodne? Na to i wiele innych pytań związanych z tajemnicami Arki Przymierza odpowiedź znajdziemy w tym dokumencie.

Szczegółowe dane

Komplet zawiera: 
1 płyta DVD
Rok wydania: 
2017
Długość nagrania: 
60 min
Lektor: 
polski
Napisy: 
polskie
Wymiary: 
145x190 mm
Waga: 
0.21 kg
Format obrazu: 
16:9
Format dźwięku: 
2:0
Seria wydawnicza: 
Kolekcja Ludzie Boga
Reżyser
23,74 zł
taniej 5%
24,99 zł
cena det. za
szt.
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 19,99 zł

Powiadom mnie o dostępności

Produkt chwilowo niedostępny
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy